Jak dětem připravit nezapomenutelné Vánoce

Každá maminka i tatínek si přejí, aby jejich dítě bylo šťastné a prožilo na Vánoce něco jedinečného. Většinou jsou ty nejhezčí Vánoce spojené s naším dětstvím a prožitky, když ještě doba nebyla tak uspěchaná a svátky tak komerční.

Všichni chceme Vánoce bez stresu, ale u dospělých to až tak nejde – zahlcení prací, pečením, dekoracemi, zdobením stromku, přípravou štědrovečerního stolu, atd.

Nicméně snažte se vše udělat s předstihem, nervozitu děti velmi dobře vycítí a mohou být na Vánoce místo natěšení naopak mrzuté. Inspirací, jak si užít vánoční den je spoustu a sto rodin, sto jiných tradic. Někdo otevírá okno, aby si Ježíšek přiletěl ochutnat cukroví, jiný stráví den u pohádek nebo koled, někdo dokonce dodržuje půst, aby viděl zlaté prasátko. Jak asi ten Ježíšek vypadá? Je to ten malý panáček v jesličkách obklopen Marií a Josefem? I dítě má své představy o jeho podobě.

Dokud věří na Ježíška, je to kouzelné

Malé děti na Ježíška věří a díky tomu ty rozzářené oči mají něco do sebe. Starší děti za dárky už děkují svým rodičům. Všechno je to v pořádku, tak dětem o Ježíškovi nelžete, když zjistí pravdu. S opatrnou přípravou o existenci Ježíška, začněte klidně již před nástupem do školy, ale nechte ho ještě doufat a věřit. Nebo řekněte, že některé dárky si dávají mezi sebou i lidé, že je to takový zvyk.

Nenadělujte hromadu dárků, o tom Vánoce přece jen nejsou

Není dobré dítě přesytit dárky, ale vést ho k tomu, že ani vše, o co si napíše, nemusí dostat. Ježíšek totiž není všemocný a musí pomáhat hlavně chudším lidem. Taktéž není vhodné, aby dítě dostalo jen samé hračky. Pokud tedy potřebuje na zimu čepici a nákrčník, klidně mu to dejte pod stromeček. Je jasné, že občas může přijít i zklamání, ale s tím se děti musí popasovat.

Nic není v životě jen tak..na nákupu dárků se však můžete podílet společně celá rodina od babiček a dědečků až po tetičky. Tím pádem svým blízkým naznačíte, co by si dítě přálo a finančně na to nejste sami. Je to dobrý nápad, že?

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares