Bolí vás během těhotenství prsa?

Když ženy otěhotní, jejich tělo prochází několika změnami. Jednou z věcí, na kterou si nastávající maminky často stěžují, jsou bolavá prsa. Je to něco, s čím se mohou ženy potýkat v raných fázích těhotenství. Některé dokonce pociťují bolavá prsa během celého těhotenství. Prsa mohou být tak citlivá, že i dotek může zhoršit bolest. Nebojte se, můžete získat úlevu od bolesti. 

Noste podpůrnou podprsenku

Dobře padnoucí podpůrná podprsenka může pomoci omezit pohyb prsou a zmírnit některé nepohodlí spojené s bolavými prsy během těhotenství. Hledejte podprsenku, která je vyrobena z měkké a prodyšné látky. Také není čas nosit podprsenky s kosticí. Mohou být příliš omezující nebo nepohodlné.

Přikládejte teplé nebo studené obklady

Použití teplého obkladu, jako je teplý ručník nebo nahřívací podložka na prsa, může pomoci snížit bolestivost a zánět, říká odborník. Studené obklady jako sáčky s ledem nebo sáčky mražené zeleniny zabalené v ručníku mohou být také účinné při snižování bolesti prsou.

Cvičte správné držení těla

Pokud máte špatné držení těla, může to vést k bolesti prsou a nepohodlí během těhotenství. Ujistěte se, že stojíte rovně a vyhněte se hrbení, zvláště když sedíte nebo stojíte po dlouhou dobu.

Masírujte prsa

Při masírování prsou rukama buďte jemní, protože to může pomoci zvýšit krevní oběh a zmírnit bolest. Zkuste použít teplou a vlhkou žínku nebo jemný masážní olej, aby byla masáž pohodlnější.

Citlivost prsou je jen jedním z mnoha možných příznaků těhotenství a ne každá žena ho zažije. Pokud máte obavy ze svých příznaků nebo pociťujete neobvyklou nebo silnou bolest prsou, vždy je dobré si promluvit se svým lékařem.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares