Elektřina i plyn do našich životů patří

Uplynulo mnoho času od doby, kdy jsme si svítili svíčkami, vařili na ohni, prádlo prali v potoce a v noci jsme spali přikrytí kůží. Doba se vyvíjí a mění, dneska si doma svítíme žárovkou, pereme v pračce a vaříme na sporáku. Život bez energií si nedovedeme představit. Jejich cena ale vyletěla strmě vzhůru a my si klademe otázku, jak na nich aspoň trochu ušetřit.

Náklady na energie se zvyšují

Doba je prostě taková, mění se ceny služeb, potravin, zboží i energií. Ty využíváme dnes a denně v hojné míře, nemáme ani moc způsobů, jak spotřebu snížit. Nebo ano? Dá se spotřeba nějak omezit a na nákladech na energie ušetřit nebo je aspoň udržet na rozumné výši?

Nejprve si řekněme, co jsou energie vlastně zač

Pod pojmem energie se ukrývá zejména elektřina a plyn. Elektřinu využíváme k vaření, svícení, nabíjení telefonů, počítačů a dalších zařízení, někdo s ní dokonce topí. Podobně je na tom i plyn, na kterém si můžeme uvařit nebo si s ním zatopit.

V každém případě, průměrná česká domácnost má roční spotřebu zhruba 850 metrů krychlových plynu a 3 300 kWh elektřiny, což není zrovna málo. Když si pak spočítáte, kolik za energie v dnešní době ročně zaplatíte, nejspíš se vám protočí panenky, peněženka zapláče a vy začnete hledat způsob, jak na energiích ušetřit.

Víte, že ceny energií se dělí na dvě části, jednu máme všichni stejně vysokou, druhá se liší dodavatel od dodavatele? Tu první totiž reguluje stát, jde o poplatky využívání přenosové infrastruktury, rezervovaný příkon, obnovitelné zdroje energie apod. Druhá záleží na konkrétním dodavateli a vaší spotřebě, zahrnuje totiž měsíční poplatek za správu odběrného místa a skutečně spotřebovanou energii.

Porovnejte ceny energií a ušetřete

Rad o tom, jak máte snížit teplotu na termostatu, vyměnit klasické žárovky za LED žárovky, vzít si o svetr navíc a prát až když zaplníte pračku je spoustu, vy je určitě všechny dobře znáte. Ale už jste zkoušeli porovnat ceny energií u jednotlivých dodavatelů, abyste zjistili, zda neplatíte víc, než musíte? Že ne? Pak je nejvyšší čas to napravit.

Proč porovnat ceny u jednotlivých dodavatelů?

Možná by vás ta úspora i lákala, ale bojíte se, že vás to bude stát spoustu času a budete muset jednotlivé dodavatele obíhat? Máme pro vás dobrou zprávu, nic z toho vás nečeká. Nabídky porovnáte online, nikam nemusíte ani kvůli výpovědi staré smlouvy a podpisu nové. Jednodušší už to opravdu být nemůže. A co vám porovnání online přinese?

  • Porovnání zvládnete z pohodlí domova, kanceláře, kavárny i dalších míst. Stačí vám pár minut času, přístup na internet a pár základních údajů o vás i odběrném místě.
  • Ušetříte každý měsíc pěkných pár korun za elektřinu i plyn, za rok to může udělat už pěknou sumu, za kterou můžete jet třeba na dovolenou.
  • Dostanete se i k jinak neveřejným nabídkám.
  • Všechny nabídky uvidíte na jednom místě, vy už si jen vyberete tu pravou.
  • Online specialisté vám pomohou i s převodem k novému dodavateli, zařídí i všechno papírování.
Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares