Jak být svobodným rodičem a nezbláznit se z toho

Dnešní rodiny mají různé podoby. Dva rodiče a dvě děti – kdysi standardní rodina je dnes již minulostí. Možná také patříte mezi osamělé rodiče, kteří vychovávají své děti zcela samy. Víte, že je to těžké – finančně, psychicky, časově – ovšem existují způsoby, jak žít plnohodnotný život.

Být osamělým rodičem může způsobit finanční zátěž. Někdy můžete mít problémy s hledáním péče o děti. Život osamělého rodiče může být velmi rušný. Kromě toho, že se staráte o své děti a svůj domov, možná také pracujete a/nebo chodíte do školy. Je důležité najít způsob, jak vyvážit všechny části vašeho života. Jsou věci, které můžete udělat, abyste se necítili přetíženi.

Nestyďte se přijmout nabízenou pomoc

Mnoho rodičů se stydí jít si zažádat o sociální dávky. Považují za jakousi svou prohru, což je omyl. Každý pracující člověk vkládá do sociálního systému určitou část peněz, proto se nikdo poctivý nemusí za svou situaci stydět. Možností, jak stát pomáhají je mnoho, a nejen stát. Existují různé organizace, které svobodným rodičům pomáhají.

Využijte místní zdroje

Mnoho komunit nabízí herní skupiny, mimoškolní aktivity a rodičovské kurzy. Ty mohou vám a vašemu dítěti poskytnout příležitost pobavit se, učit se a získat nové přátele.

Věnujte dětem dostatek času

Najděte kreativní způsoby, jak trávit více času se svými dětmi ve vašich rušných dnech a týdnech. Podívejte se, zda vám vaše práce umožní pracovat s flexibilní pracovní dobou.

Najděte si čas na zábavu

Jednou za čas si musíte odpočinout! To může být jednoduché, stačí když si vezmete 15 minut na prohlédnutí časopisu poté, co vaše dítě půjde spát. Zkuste najít hlídání a jednou si udělejte den nebo večer volno, abyste měli čas na odpočinek a načerpání energie.

Mějte dostatek pohybu

Najděte způsoby, jak vy a vaše děti zařadit cvičení do svých dnů. Zůstat aktivní je pro vás dobré psychicky i fyzicky. Je to také způsob, jak strávit kvalitní čas se svými dětmi.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares