Domácí recepty na gumové medvídky – 1. díl

Děti milují sladkosti, to bez pochyby. Jenže není zdravé, aby zbytečně přijímaly prázdné kalorie v nadbytku sacharidů. A nejen to, navíc i umělé látky.

Pokud toužíte svým dětem dopřát něco na zub a současně i prospěšnějšího pro jejich zdraví, není nic jednoduššího, než si s námi dnes připravit lahodné gumové medvídky.

Veďte své děti k přirozenějšímu životnímu stylu – ne všechno, co se tváří jako nízký obsah kalorií, je také příznivé.

Zaměřte se na složení:

Víte o tom, že pytlík gumových medvídků z obchodu obsahuje umělé příchutě a barviva?

Mimo to, zde naleznete ještě další výčet: kukuřičný sirup a škrob, cukr, želatinu, dextrózu, kyselinu citronovou, frakcionovaný kokosový olej, karnaubský vosk a povlak z včelího vosku.

Každý medvídek je sice krásně barevný, ale za jakou cenu?

Za cenu zdraví vašich dětí. Kukuřičný sirup totiž s největší pravděpodobností pochází z GMO kukuřice. Cukr z GMO cukrové řepy. Želatina nejspíše od zvířat chovaných v pochybném prostředí, nemluvě o jejich stravování.

Umělé příchutě a nepřirozené barvy jsou škodlivé a souvisí s mnoha druhy zdravotních problémů a potížemi s učením.

Místo toho si připravte zdravý domácí recept na medvídky

Vyrobte si medvídky, které jsou daleko čistší a zdravější. Použijte přírodní sladidlo jako med a želatinu pocházející z krav chovaných na pastvinách a příchutě, které jsou přímo z čerstvých ovocných šťáv.

Pro vegetariány je tu řešení – živočišnou želatinu lze nahradit agarovým práškem. Vyhněte se však ananasu, štěpí želatinu a medvídci by neztuhly.

Z uvedeného množství v receptech připravíte pořádnou porci gumových medvídků – až 120 ks. Recepty se dozvíte již v příštím díle, který vám přinese plno inspirace.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares