Domácí ubrousky do kabelky: jak si je vyrobit?

Nemáte ráda dezinfekční prostředky? Ať to jsou gely nebo různé spreje, my vám přinášíme inovativní tip na domácí a voňavé ubrousky, které poslouží podobně.

Fungují na různém povrchu, otřít s nimi můžete klidně i nákupní vozík nebo veřejnou toaletu. Budou se hodit také doma, ale také v autě.

Ať chcete nebo ne, kupované ubrousky obsahují řadu umělých a škodlivých látek. Patří mezi ně zejména parabeny, polysorbát, benzalkoniumchlorid a aromatické vůně. Jsou to jedny z nejhorších ingrediencí vůbec, které mohou přijít do styku s pokožkou.

Domácí ubrousky, jaké použít přísady?

Jednou z mála ingrediencí, která skutečně funguje a ničí choroboplodné zárodky, je alkohol. Specificky platí, že CDC alkohol (jako je isopropyl nebo ethyl) jsou proti bakteriím, virům a houbám nejúčinnější. Musí však tvořit alespoň 60 % tohoto roztoku, max do 90%.

Druhá oblíbená přísada pro dezinfekci je čajovníkový éterický olej. Je mimořádně vhodný proti virům, bakteriím a dalším nepříjemným choroboplodným zárodkům, navíc krásně a čistě voní.
S pouhými třemi jednoduchými ingrediencemi ušetříte čas a peníze, zároveň podpoříte zdravější prostředí.

Domácí ubrousky: složení

1 role papírových utěrek
1 velká skleněná nebo plastová nádoba s víkem
¼ šálek destilované nebo filtrované vody
¾ šálku vysoce odolného ethylalkoholu (obilného alkoholu)
40 kapek esenciálního organického oleje z čajovníku

Postup:

Ostrým nožem uřízněte papírové ručníky tak, aby odpovídaly výšce vaší nádoby nebo ji plnily alespoň do 3/4. Zatlačte papírový ručník do sklenice a v případě potřeby ho zmáčkněte, aby se sem vešel. V samostatné misce smíchejte alkohol, vodu a éterický olej z čajovníku. Dobře promíchejte.

Alkoholovou směs nalijte do sklenice s papírovou rolí. Měli byste vidět, jak tekutina prosakuje do papírových ručníků.

Když vám přijde, že alkoholová směs přišla do styku s celou rolí papírových ručníků, přestaňte nalévat. Měla by být vlhká i spodní část role papírových ručníků.

Uzavřete nádobu a nechte směs 5-10 minut vsáknout do papírových ručníků. Po 5-10 minutách otevřete nádobu a jemně vytáhněte první papírovou utěrku ze středu role.

Použití:

Povrch otřete 1-2 ubrousky.
Počkejte 30 sekund.
Po použití utěrky vyhoďte do koše.

Nezapomeňte udržovat ubrousky mimo dosah dětí a ohně, protože obsahují vysoké procento alkoholu.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares