Šťastné páry a rodiny jen zřídka sdílejí své fotografie na sociálních sítích. Důvodů je hned několik

Také vám připadá, že některé profily jsou až přehlcené kýčovitými fotografiemi šťastných párů nebo dokonce celých rodin. Fotografie z výletů, dovolených, ale i z restaurací nebo jen všední procházky zahlcují vaši zeď a vy si začnete říkat, co děláte špatně. Věřte, že nic. S největší pravděpodobností bude něco špatně s dotyčným párem či rodinou za zavřenými dveřmi se mnohdy odehrává opak. Ukázalo se, že spokojení  lidé, spokojené páry a rodiny nemají potřebu o svém „štěstí“ ostatní přesvědčovat. Prostě vědí, že ho mají. Proč někteří lidé zahlcují sociální sítě svými příspěvky?

Přesvědčují ostatní, aby přesvědčili  sebe

Když dva lidé neustále zveřejňují vtipy, vyznávají si lásku nebo sdílejí fotky, na kterých dělají zábavné a romantické aktivity, je to trik, jak přesvědčit všechny ostatní, že jsou ve šťastném a zdravém vztahu, což je opravdu jen způsob, jak oklamat, aby si mysleli, že jsou ve šťastném a zdravém vztahu.

Na sociálních sítích často jsou to lidé zveřejňující  nejvíce příspěvků, kteří hledají potvrzení svého vztahu od ostatních lidí.

Lidé, kteří přidávají příspěvky téměř neustále, jsou častěji psychopati a narcisté

Průzkum Northwestern University mezi  800 muži ve věku 18 až 40 let zjistil, že narcismus a psychopatie předpovídaly počet zveřejněných selfie, zatímco narcismus a sebeobjektivizace předpovídaly úpravu fotografií sebe sama zveřejněných  na sítích sociálních médií.

Studie zjistila, že zveřejňování příspěvků, označování a komentování na Facebooku je často spojováno s narcismem u mužů i žen.

Když jste šťastní, nenecháte se rozptylovat sociálními sítěmi

Tak určitě. Mnohokrát budete sdílet stav nebo pár obrázků vás a vaší drahé polovičky. Šťastné páry jsou však v současnosti zaneprázdněny tím, že si navzájem užívají společnost. To znamená, že si nepřestanou užívat vzájemné společnosti jen proto, aby zveřejnili status nebo si udělali selfie.

Páry, které zveřejňují hodně příspěvků, bývají nejisté

Po průzkumu více než 100 párů výzkumníci z Northwestern University zjistili, že ti, kteří častěji publikovali na sociálních sítích o svém partnerovi, se ve svém vztahu skutečně cítí nejistě.

Ti, kteří častěji zveřejňují příspěvky na sociálních sítích, spoléhají na svůj vztah ke štěstí

Výzkumníci z Albright College tomu říkají Relationship Contingent Self-Esteem (RCSE). RCSE je popisován jako “nezdravá forma sebeúcty, která závisí na tom, jak dobře se daří vašemu vztahu.” Tito lidé používají sociální sítě, aby se chlubili svým vztahem, přiměli ostatní k žárlivosti nebo dokonce špehovali svého partnera.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares