Jak levně vyčistit pračku bez „chemie“?

Ať si kdo chce, co chce říká, pračka potřebuje čas od času vyčistit od nečistot a dalších usazenin. Prodlužujete tím její životnost a jednak v závěru ušetříte.

A pokud možno, nepořizujte si pračku s horním plněním. Špatně se odvětrává a mohou se tu začít tvořit plísně. S předním plněním je skvělá v tom, že rychle po vyprání vyschne buben pračky a navíc ušetříte také spotřebu vody. Otázkou pak už zůstává jen to, zda máte na takovou pračku dostatek místa.

V pračcce s horním plněním jsou nečistoty hůře vidět. Nejsou tak patrné, a proto tu pak mohou nejrůznější věci ulpívat a hnít.

A konečně se tedy dozvíte naší tajnou recepturu, jak udržet pračku čistou!

Co budete potřebovat:

  • 2 šálky bílého octa
  • 1/3 šálku jedlé sody
  • peroxid vodíku
  • čistící hadřík
  • starý zubní kartáček

Postup:

Pryžové těsnění v přední části pračky je proslulé usazováním a rostoucí plísní. Usazují se tu mimo jiné také vlasy a chlupy domácích mazlíčků. Gumové těsnění se vyčistí tak, že se do něj nastříká ocet. Poté se setře hadříkem a ošetří jedlou sodou.

Jedlá soda vlastní o trochu abrazivnější složení a reaguje s octem. Pokud vám těsnění stále nepřijde dokonale čisté, přichází na řadu ještě peroxid. Ten plísně zabije na sto procent. Vezměte si do ruky starý zubní kartáček a záhyby pěkně vydrhněte i s ním.

Jakmile vyčistíte těsnění, nezapomeňte také na dvířka.

Čištění během cyklu praní

Nasypte do bubnu pračky 1/3 šálku jedlé sody. Tento krok pomáhá v boji proti zápachu. Nalijte dva šálky octa do dávkovače (zásobníku) na prací prostředek a otočte voličem pračky na čisticí cyklus.

Cyklus by měl trvat cca 1 – 1,5 hodiny. Bělidlo používat nemusíte, ale samozřejmě lze také. Pokud možno, nedávejte do pračky mýdlo – mýdlová pěna se ráda usazuje až se z ní stane nečistota.

Nyní máte návod, jak dosáhnout maximální čistotu vaší pračky, tak se tím řiďte.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares