Drobné návyky, které mohou způsobit v manželství velké problémy

Používáním těchto vztahových tipů, dosáhnete zdravého manželství, i když budete ve stresu z narození miminka.

Podle nedávného článku HuffPost, malé problémy ničí vztahy stejně často, jako ty velké. Jinými slovy, zatímco některá manželství končí ránou, některá kvůli fňukání, nebo výrazu v obličeji když něco co jste měli udělat, jste neudělali a zrovna to byla poslední kapka, která přispěla k problémům ve vztahu.

Pokud si myslíte, že se váš vztah rozpadá, obraťte se na manželského poradce nebo na životního kouče. Ale pokud cítíte, že je možné váš vztah ještě zachránit, podívejte se na 3 špatné návyky, které se ve vztahu dělají a vezměte si příklad z následujících rad, které vám pomůžou zlepšit váš vztah.

Přerušování

Pokud budete svůj protějšek neustále přerušovat a skákat mu do řeči, bude to působit hrubě a neuctivě.  Jedna studie dokonce ukazuje, že to souvisí s dáváním najevo nadvlády, což ničí vztah.

Jak na to:  2x až 3x týdně si sedněte a promluvte si o tom, co vám vadí. Poté nastavte časovač na telefonu na 5 minut a během této doby nemluvte a jen poslouchejte, co vám partner říká.

Protáčení očí

Protáčení očí také patří k věcem, kterým byste se měli vyhnout.  Nemusíme nic říkat, nemusíme nic dělat, ale tohle malé gesto naznačují váš neuctivý postoj.

Jak na to: Byl jsem jako někdo, kdo by mohl získat medaili v protáčení očí, kdyby se jednalo o olympijskou disciplínu a ani jsem netušil, že to vlastně dělám. Moje žena mi pomohla zbavit se tohohle návyku tím, že mi to řekla vždy, když jsem to udělal. To mi pomohlo uvědomit si, že to dělám a omluvit se za tento zlozvyk.

Neuklízíte po sobě

Přiznejme si  někteří z nás jsou větší bordeláři než ostatní. Zatímco se budete snažit snížit vaše rozhořčení, snažte se akceptovat vaše rozdíly a nebuďte tak naštvaní z toho, když váš partner povaluje po zemi v koupelně mokré ručníky nebo má jiné návyky, které vás rozčilují a odmítá změnit svůj přístup.

Jak na to:

Zeptejte se partnera na jeho 3 nejdůležitější požadavky na pořádek, které má a pak si vyberte jeden, který vás nejvíce rozčiluje a snažte se o jeho eliminaci. Nebo se domluvte, že ve všech 3 požadavcích se zlepšíte od 30-40%.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares