Domácí recept na horkou čokoládu, kterou si oblíbí nejen děti

Letní večery končí a místo studeného drinku, si zřejmě raději vychutnáme teplý nápoj. Ten by se mohl nést ve znamení kakao s další řadou lahodných ingrediencí.

Tenhle recept na horkou čokoládu vám zaručeně vyrazí dech! Krémová konzistence se těší velké oblibě, stejně jako přirozená sladkost bez kukuřičného nebo jinak rafinovaně zpracovaného cukru.

Je tedy současně i velice zdravý a vyhledávaný

I když plno lidí vnímá pití horké čokolády spíše jako zimní nápoj, věřte tomu nebo ne, ale uvede vás ve stejné pokušení i podzimní pochmurné dny. Připravit se dá do termosky a můžete ho popíjet i kdekoliv jinde venku a nemusí to být jen vánoční trhy.

Třást zimou se můžete i na zahradě v altánu. A místo kávy, která není vhodná na noc, si klidně vychutnejte tento báječný recept.

Ingredience:

  • ¼ šálku kakaového prášku
  • 1 špetka mořské soli
  • ½ čajové lžičky mleté skořice
  • ½ šálku filtrované vody
  • ½ šálku čistého javorového sirupu
  • 4 hrnky plnotučného mléka
  • 1 lžička čistého vanilkového extraktu

Postup:

Začněte tím, že smícháte kakaový prášek, sůl a skořici v hrnci, který následně postavíte na sporák, přilijete vodu a zalijete javorovým sirupem. Směs vařte do doby, dokud se krásně neroztaví, což bude trvat cca jen 2 minuty.

Potom přidejte mléko, promíchejte a zahřejte. Nechte vřít, následně odstavte z tepla a nakapejte vanilkový extrakt.

Jedná se o bohatý čokoládový nápoj, který vás moc mile překvapí plnou čokoládovou chutí. Komu nevyhovuje konzistence, může ještě např. rozředit vodou nebo mlékem. Experimenty jsou již na vás. Třeba vás napadne i jiné oživení.

Zdravotní výhody kakaa

Neslazený kakaový prášek má nízký obsah kalorií. Navíc je plný minerálů, jako je vápník, měď, železo a hořčík.

Je také dobrým zdrojem bílkovin a vlákniny. Mimo jiné posiluje kardiovaskulární zdraví, upravuje hladinu cholesterol, dodává antioxidační hodnoty a snižuje riziko cukrovky.

Pokud máte vinu za kostičku slazené čokolády, pak u tohoto prášku mít nemusíte.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares