Co očekávat, když jste “v očekávání”?

O těhotenství panuje spousta mýtů. Některé se vás snaží vyděsit, jiné zase tento náročný proces poněkud podceňují. Na co se tedy v příštích 9 měsících připravit?

Zdravější vlasy

Aspoň nějaké pozitivum, že? Ano, můžete se skutečně těšit, že vaše vlasy budou o poznání silnější a lesklejší. Na druhou stranu, někdy se stává, že kromě vlasů se začne dařit i jinému ochlupení – často dokonce i na břichu či na obličeji, kde normálně chloupky nemíváte.

Návaly horka

Vaše tělo se během těhotenství výrazněji více prokrvuje a vy tak můžete mít konstantní pocity horka nebo zaznamenat zvýšené pocení. To vše je v normě, tělo pracuje jako o závod, aby poskytlo rostoucímu miminku dostatek živin a co nejpříznivější prostředí.

Větší poprsí

Nejen, že máte ňadra zvětšená, ale také o poznání citlivější. Stejnou situaci očekávejte také během kojení, kdy se obvykle zvětšují i bradavky a na ňadrech jsou také patrné velké žíly.

Emoční nerovnováha

Jistě jste už slyšely množství vtipů o těhotných ženách a o jejich náladovosti. určitě si říkáte, že vy takhle šílená nikdy nebudete – ale bohužel – pravděpodobně budete. Emocionální výkyvy mají na svědomí měnící se hladiny hormonů, které si s naší psychikou dělají doslova co chtějí. Tak si prostě připravte zásobu kapesníčků, upozorněte své nejbližší a s nadějí vyhlížejte konec šestinedělí, kdy se vše postupně vrátí do normálu.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares