Trápí vás vaginální infekce? Připravte si s námi přírodní čaje a sedací koupele

Domácí léky na vaginální infekci mají antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají eliminovat mikroorganismy způsobujících infekci. Taktéž zmírňují příznaky a lze je použít jako doplněk gynekologické léčby.

Vaginální infekce

Může zasahovat vulvu, pochvu, ale klidně i děložní čípek. Nejčastěji infekci vyvolávají patogeny typu Candida sp., Gardnerella vaginalis či Trichomonas vaginalis. Mezi nejběžnější příznaky patří bolest při pohlavním styku, svědění, výtok, event. i pálení při močení.

Domácí nápravné prostředky

Heřmánkový čaj

Heřmánek má uklidňující a antimikrobiální vlastnosti. Lze ho konzumovat jako čaj nebo si z něj připravit sedací koupel.

Složení:

  • 3 čajové lžičky sušených květů heřmánku
  • 1 šálek vroucí vody

Postup:

Chcete-li připravit čaj, jednoduše vložte sušené květy heřmánku do šálku vroucí vody a nechte 5 minut odpočívat. Poté přeceďte a vypijte.

Slézový čaj

Sléz je léčivá bylinka, která bojuje proti zánětu. Ulevuje od symptomů vaginální infekce.

Složení:

  • 2 lžíce sušených listů slézu
  • 1 šálek vroucí vody

Postup:

Listy slézu vložte do vroucí vody a ponechte je tam asi 10 minut. Poté sceďte a pijte alespoň 3krát denně.

Melaleukový olej

Melaleukový neboli čajovníkový olej vlastní dezinfekční vlastnosti, jejichž potenciál spočívá v eliminaci mikroorganismu odpovědného za infekci, taktéž k omezení příznaků.

K přípravě sedací koupele nakapejte 5 kapek oleje do 1 litru teplé vody do plastové vaničky nebo lavoru. Posaďte se sem na 20 až 30 minut.

Aroeira čaj

Aroeira – také známá jako růžový pepř, vědeckým názvem Schinus terebinthifolius, je rostlina s mnoha zdravotními výhodami. Dá se použít interně ve formě čaje nebo externě na vaginální výplachy.

Složení:

  • 1 litr vroucí vody
  • 100 g kůry aroeiry

Postup:

Čaj z aroeiry vyhotovíte snadno. Do 1 litru vroucí vody vložte aroeirové slupky a nechte je 5 minut působit. Poté přeceďte. Vychladlý čaj slouží k přímé konzumaci 3x denně nebo k mytí intimní oblasti.

Navzdory benefitům při léčbě vaginálních infekcí by použití těchto výše zmiňovaných prostředků nemělo vylučovat konzultaci s gynekologem a nahradit jeho doporučenou léčbu.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares