Mnoho žen se domnívá, že v těhotenství stačí upravit stravu, ale víte o tom, že pomáhá i cvičení? Je to způsob, kterým si tělo zvyká na zátěž a také zmírňuje některé časté vedlejší účinky těhotenství. Tyto četné výhody se dozvíte v následujícím článku. Ono je cvičení důležité, i když nejste těhotná, je to logické..a spoustu žen se jím naučí lepší držení těla a s tím spojené menší bolesti zad.

To jistě oceníte v případě, že se vám zakulacuje bříško a vy už tušíte, že se bolestem v kříži asi nevyhnete. Cvičení také pomáhá se stížnostmi, které ženu obtěžují právě v graviditě, jako je zácpa, nadýmání, otoky a nespavost.
Když je žena zdravá, usnadní si tím přípravu na porod
Ona i obezita v těhotenství, může předcházet gestačnímu diabetu neboli cukrovce. Skvělým cvičením v těhotenství je jóga. Některé ženy jí zvládají cvičit skoro až do porodu. Nicméně o svém zdravotním stavu se poraďte se svým lékařem, ten rozhodne, co je pro vás vhodné a co nikoliv.
Cvičení se pro vás stane příjemnou rutinou a vy si tak zkrátíte čas na čekání příchodu miminka. První trimestr je kolikrát i o únavě a nevolnostech. I z toho důvodu se vám může zdát cvičení náročné, ale když se do něj pomalu dostanete, nakonec zjistíte, že to byl dobrý nápad.
Jak se nastartovat?
Klidně začnete s pouhými 5 minutami denně, je to ideální. Každý týden pak zvyšujte minuty o pět minut navrch, až se dostanete ke 30 minutám. Každá žena zvládne něco jiného, je to na vás. Každopádně, když do stravy přidáte ještě zvýšené množství bílkovin, je to bezvadná kombinace. Nezapomínejte však hodně odpočívat, protože až se dítě narodí, bude vám chybět spánek a přepadne vás pocit vyčerpání. Je to jasné, když v noci vstáváte ke kojení a pečujete o své miminko.
Cvičení několik dní po porodu opět není pro všechny maminky, dělejte jen to, na co se vnitřně cítíte a jste připravená. Ne nadarmo je šestinedělí, bráno jako adaptační období, kdy tělo čelí změnám, jako jsou volnější klouby, vazy a změny rovnováhy. Přejeme vám hodně štěstí a sil, abyste vše zvládla podle svých představ!