O těhotenství existuje mnoho mýtů. Některé jsou úsměvné, jiné mohou být nebezpečné

Pokud patříte mezi šťastné ženy, které nosí pod srdcem vytouženého potomka, jistě se denně setkáváte s různými mýty související s vaším stavem. Některé mýty, například tvar či kvalita pleti určují pohlaví dítěte, pálící žáha značí vlasaté miminko, ranní nevolnosti jsou příznakem holčičky apod., jsou úsměvné a ve skutečnosti nezáleží na tom, zda jim věříte či ne. Pak jsou tu mýty ohrožující zdraví plodu nebo matky, které patří mezi nejčastější?

Těhotná žena jí za dva

„Vždyť jím za dva“ je oblíbená fráze mnoha maminek, které se doslova přejídají. Pravdou je, že těhotná žena potřebuje pouhých 200 kalorií navíc, aby její dítě správně rostlo a vyvíjelo se. Naopak – velké přibírání může vést k problémům v těhotenství.

Každá těhotná žena by se měla soustředit spíše na vyváženost stravy než na její vyšší množství.

Dát si občas skleničku vína nebo piva neuškodí

Během celého těhotenství by se žena měla alkoholu vyhýbat. I jedna sklenička vína může plodu způsobit problémy, se kterými se může potýkat celý život. Ačkoli je taková šance velmi malá, ani jedna sklenička alkoholu za takové riziko nestojí.

Kojení je přirozené a objeví se samo

Mnoho prvorozených matek si myslí, že se po porodu mléko samo spustí, aniž by se o něco snažily. Ačkoli jsou takové případy, ve skutečnosti se matka celý proces musí naučit. V českých nemocnicích pomáhají laktační poradkyně, které novopečeným maminkám ukazují, jak správně kojit a mít dostatek mléka. Kojení vyžaduje čas a praxi, ovšem děti mají svůj instinkt najít matčin prs a sát opravdu přirozený.

Všechny matky po porodu překypují štěstím

Když si prohlížíte fotografie na sociálních sítích novopečených maminek, máte pocit, že jsou všechny nesmírně šťastné. Realita však bývá mnohdy zcela odlišná.

Narození dítěte je významným zážitkem, který obrátí život vzhůru nohama. Už nikdy nic nebude jako dřív. K návratu do „normálu“ je třeba čas a trpělivost.

Některé ženy dokonce nazývají šestinedělí dalším trimestrem. Vliv na náladu a chování má také neustálý výkyv hormonů.

Věřte, že takové dny přejdou a vytoužený pocit štěstí se rozhodně dostaví.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares