Čtení pohádek před spaním má mnoho pozitivních účinků na vývoj dítěte

Vyprávění pohádky před spaním vašim nejmenším je prospěšné hned v několika ohledech. Například sbírka pohádkových knížek pro děti před spaním vám může nejen pomoci rychle je uspat, ale také zlepšit jejich schopnosti kreativního myšlení již od útlého věku.

Začněte číst dětské příběhy od velmi raného věku, abyste podpořili dětskou představivost. Ve skutečnosti si můžete udělat z předčítání nahlas zvyk, když jste ještě těhotná, protože děti poznají matčin hlas v děloze.

Čtení před spaním rozvíjí komunikaci

Čtení příběhů pomáhá při rozvoji ústních komunikačních dovedností vašeho dítěte, schopností naslouchat, paměti a schopností rozpoznávat jazyk. Je to dobrý způsob, jak posilovat jeho slovní zásobu a různé větné struktury již od útlého věku.

Časem a věkem se vaše dítě naučí komunikovat prostřednictvím řeči těla, verbálních metod, poslechu a psaných slov stejně jako vy.

Sociální a emocionální vývoj

Ilustrace a příběhy jdou ruku v ruce a vaše dítě může rozvíjet nápady na různé hračky, zvířata, ptáčky a tak dále. Zjistíte, že používá nová slova k myšlení, cítění a vyjadřování svých pocitů.

Kognitivní dovednosti

Dlouho předtím, než vaše dítě začne mluvit, vstřebává informace o jazyce tím, že poslouchá příběhy, které čtete. To se projeví ve chvíli, kdy dítě nastoupí do školy.

Děti kolem deseti měsíců se mohou naučit otáčet stránky a poslouchat nová slova. Jak vaše ratolest stále roste, naučí se umění číst zleva doprava. Miminka, kterým je kolem roku, mohou rozvíjet své schopnosti řešit problémy poslechem pohádky před spaním.

Zlepšení pozornosti

Zapojit své dítě do příběhů před spaním je skvělý způsob, jak mu pomoci naučit se číst. Je to skutečně velmi užitečný a zdravý zvyk. Můžete zlepšit jeho schopnosti pozornosti tím, že budete každý večer číst.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares