Alternativní způsoby využití mateřského mléka

Máte nadbytek mateřského mléka a nevíte, co s ním? Určitě ho nenechte bez užitku! Najde se spousta způsobů, jak ho vhodně využít.

Přebytečné mléko sbírejte do láhve a večer ho smíchejte s teplou vodou. Připravíte tak miminko doslova královskou koupel. Mateřské mléko zjemňuje a vyživuje pokožku a příznivě působí na opruzeniny, vyrážky či odřeniny.

Ošetření pro oči

Trpí vaše miminko na otoky a slzení očí? Namočte vatový tampónek do mateřského mléka a jemně jím otírejte oční okolí.

Opruzeniny

Nejprve mateřské mléko vychlaďte v lednici a pak jemným hadříkem otírejte postižená místa. Nechte dostatečně oschnout a alespoň několik hodin neomývejte.

Péče o obličej

Smíchejte mléko s troškou teplé vody a jemně otřete dětský obličej. Nepoužívejte ruce, ale hygienický hadřík nebo vatový tampon.

Infekce ucha

Lehce mléko zahřejte a dejte pár kapek do bolavého ucha. Mléko však nesmí být víc než 12 hodin staré. V opačném případě se v něm začnou množit bakterie, které by uchu nemusely zrovna prospět.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares