3 podivné, ale běžné příznaky těhotenství

Spolu s mnoha známými radostmi se těhotenství vyznačuje řadou příznaků, které mohou působit poněkud zvláštně. Jak vaše dítě roste, vaše tělo se mění nesčetnými způsoby, což způsobuje mnoho podivných, ale normálních problémů, od svědění bradavek na začátku těhotenství až po zvýšení plynatosti, otoky a pálení žáhy.

Plynatost a říhání

Jak vaše dítě roste, prostor v oblasti břicha se zmenšuje. Vaše střeva jsou přeplněná a vaše zažívání může být nepravidelnější, takže budete se budete hromaděním plynů cítit nafouklé.

Jíst menší častěji může pomoci k úlevě. Je také dobré omezit jídla s vysokým obsahem tuku, jako jsou hamburgery a smažené kuře, stejně jako sycené sody – zejména ty s umělými sladidly. Rychlá 20minutová procházka po večeři (za předpokladu, že nemáte žádná omezení pohybu) může také povzbudit trávení a uvolnit plyny.

Zácpa

Většina těhotných lidí dostane zácpu v určitém okamžiku během těhotenství.

Brzy poté, co otěhotníte, zvýšené těhotenské hormony, jako je progesteron, zpomalí váš trávicí trakt, aby umožnily vstřebání více živin a jejich předání vašemu dítěti. Toto zpomalení však může způsobit zácpu již v osmi týdnech. Navíc časem vaše rostoucí dítě také začne přecpávat vaše střeva, takže je těžší zpracovat i malá jídla.

Přidání vlákniny do jídelníčku může pomoci v boji se zácpou.

Tmavé bradavky a čára na břiše

Díky těhotenským hormonům se děje další zvláštní těhotenský úkaz. Zvýšené hladiny estrogenu zvyšují v těle produkci melaninu, přirozené látky, která dodává pokožce pigment, což má za následek ztmavnutí bradavek a linea nigra, tmavou svislou čáru probíhající uprostřed vašeho břicha.

Můžete si také všimnout melasmy – tmavých skvrn na kůži na obličeji. Tyto kožní změny obvykle začínají ve druhém trimestru a mají tendenci výrazněji postihnout těhotné ženy s tmavší pletí.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares