Čistá toaleta: vyrobte si vlastní WC blok

Jak prodloužit životnost vaší toalety? Vyrobte si WC blok, který lze použít do záchodové mísy i vodní nádržky. Jedná se o ryze přírodní prostředek, tudíž si ho jistě oblíbíte i díky tomu, že je ekologický.

Pokud vaše toaleta rezne a není dokonale čistá, je to způsob, jak toto vše odstranit. Tenhle WC blok funguje skvěle. Kdo nechce poškodit potrubí nebo septik častými zásahy chemických přípravků, je tohle řešení tím pravým!

Proč byste měli čistit toaletu?

Záchodová mísa je plná bakterií a dalších patogenů. Je nutné ji vyčistit společně s nádržkou na vodu. Nečistoty a jiné usazeniny v nádržce toalety mohou vést k erozi toalety a ovlivnit používání a životnost vaší toalety.

A minimálně používaný záchod ve kterém je stojatá voda, ukrývá plísně a bakterie. Špinavá toaletní nádrž způsobuje pronikání zápachu do koupelny.

Svěžest, svěžest a zase svěžest

Základem našeho WC bloku je základ na výrobu šumivé bomby do vany. Jeden díl kyseliny citronové spojte se dvěma díly jedlé sody. Přidejte trochu tekutého mýdla a esenciálního oleje.

Složení:

  • ¼ šálku kyseliny citrónové
  • ½ šálku jedlé sody
  • ½ lžíce tekutého mýdla
  • 10-15 kapek esenciálního oleje – levandule nebo tea tree

Chcete-li vyrobit tablety na čištění toaletních nádržek, smíchejte kyselinu citronovou a jedlou sodu ve skleněné nebo nerezové misce. Přidejte esenciální olej a dobře promíchejte.

Pomalu přidávejte tekuté mýdlo a opět promíchejte. Konzistence by měla být tak akorát, aby byla mokrá, ale současně držela pohromadě jako hrudka.

Směsí naplňte malé silikonové formičky (asi polévkovou lžíci) a dobře zabalte. Nechte schnout 12-24 hodin. Vyklopte z formiček a několik dní nechte sušit. Po důkladném vysušení skladujte ve čtvrtlitrové sklenici s těsně přiléhajícím víčkem.

Používání čisticích tablet

Jednoduše vhodíte jednu z tablet do zadní části toaletní nádržky. Šumivý účinek tablety trvá pár minut, než se rozpustí. Po dokončení šumění nechte nádrž bez splachování.

Zdá se vám nádržka stále špinavá? Vezměte kartáč a vydrbejte jí. Tabletu můžete vhodit jen do záchodové mísy, záleží na vás, co potřebujete vyčistit. Po choroboplodných zárodcích nebude ani vidu ani slechu.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares