Zahradní speciál 1: výsev brzy na jaře vede k chutnější letní úrodě

Jaro se kvapem blíží a vy ještě nemáte jasno, co budete pěstovat? Přinášíme vám zahrádkářský speciál, který vám napoví ty nejideálnější suroviny a také podmínky k pěstování.

Nemusíte se uchylovat jen na květiny a keře, stejně dobře se dá zasadit i některý druh ovoce a zeleniny.

S prvními závany jara na obzoru, zahrada doslova vybízí k tomu, abyste tu začali opět trávit svůj čas. Dny se prodlužují a vy přemýšlíte, co na zahradu zasadit. Semínek k výsevu je celá řada, která jsou vhodná k zasazení již teď?

Mezi sezónní plodiny vhodné k výsadbě v chladnějším počasí patří:

Pochoutka přímo z lusku – hrách

Vytvořte si řádek v půdě o hloubce cca 4 cm. Udržujte mezi řádkami vzdálenost 15 cm a mezi jednotlivými semínky 5 cm. Opakujte proces každé dva týdny, aby se hrách rovnoměrně rozsel a některé rostliny už mohly vylézt nahoru. Nebojte se udělat hodně řad, budete odměněni touhle lahodnou pochutinou.

Skleníková krása – červená rajčátka

Začněte pěstovat rajčátka ve vyhřívaném skleníku nebo na slunném parapetu. Až poté je přesaďte, jakmile pomine hrozba mrazíků. Někdy to je už v březnu, ale je potřeba sledovat počasí. Rostliny rajčat potřebují dostatek světla a tepla. Jen z pár keříků rajčat sklidíte poměrně bohatou úrodu.

Růžičková kapusta

Její pěstování vyžaduje trochu dopředu plánovat. Je to z toho důvodu, že růžičkové kapustě může trvat růst delší dobu, řádově i několik týdnů. Rozhodně tak neotálejte zasadit ji už teď v březnu. Do salátu se bude hodit.

Růžičková kapusta vyloženě vyžaduje chladné počasí. V tomto případě je to rozhodně trefa do černého. Nejlépe totiž zrají v chladu a dokonce i v mírně mrazivém počasí.

A pozor, právě blížící se březen je poslední šancí pro výsadbu mnoha ovocných stromů. Zjistěte si o tom informace, ať později třeba nelitujete!

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares