Vyzkoušejte sílu aromaterapie doma

Cítíte se ve stresu? Kadidlo, vonná svíčka a difuzér rákosového oleje – to všechno patří do relaxačního prostoru u vás doma. Voňavý kouř je jedinečný, tak si ho vychutnejte.

Kadidlo se používalo již za dávných časů a jeho vůně je spojována s pálením uschlých listů a větviček na zahradě.

Vůně však může být i květinová, dřevitá nebo bylinková (v závislosti na tom, co použijete). Nabídka je pestřejší, než tomu bylo, a tak kadidlo vůbec nemusí znamenat nelibou vůni, která dříve léčila. V dnešním moderním světě obsahuje aromatické rostlinné materiály, kůru, ovoce i pryskyřice.

Kadidlový esenciální olej je tedy pryskyřičného původu a pochází ze stromu Boswellia. Obvykle roste ve vyprahlých oblastech Súdánu, Etiopie a Somálska a dalších afrických zemí.

Tento druh pryskyřice se dá sušit a udělat z ní prášek. Ten pak můžete rozpustit v alkoholu či vodě. Kadidlový olej se vyrábí parní destilací podobně jako je tomu u silic máty peprné.

Použití na pokožku

Zatímco ostatní esenciální oleje pokožku dráždí, kadidlový olej můžete na pokožku bez obav použít. Ve většině případů na něj nejsou zaznamenány žádné alergické reakce jako je svědění, pálení nebo jiné podráždění.

Jedná se o vysoce účinný preparát, který lze použít na pokožku. Zabíjí rakovinné buňky na povrchu kůže. Týká se to také rakoviny prostaty, tlustého střeva a slinivky.

Jaké další výhody vlastní kadidlový olej?

Ulevuje také od astmatu a zabraňuje produkci leukotrienů. Ty, jak známo způsobují stažení krčních svalů u lidí trpících astmatem. Kadidlový olej pomáhá zklidnit mysl i tělo a působí protizánětlivě. V mnoha ohledech pomáhá snižovat zánětlivé procesy.

Odstraňuje bradavice

Je to až k nevíře, ale tenhle malý přípravek je také velmi účinný na bradavice.

Kadidlový esenciální olej obsahuje sloučeniny, které pomáhají zpevnit stárnoucí pokožku. V první řadě také udržuje mladistvý vzhled pokožky.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares