5 znaků blížícího se porodu

Termín porodu již máte určitě přesně stanovený. Ale všichni víme, že se na to nedá úplně spolehnout. Jak ale poznat, že se porod blíží a pomalu si začít balit do porodnice?

  1. Miminko několik dnů před porodem “sestoupí”, což vy pocítíte jako zvýšený tlak na močový měchýř. V důsledku toho také budete potřebovat na záchod ještě častěji než dřív.
  2. Pár dní před porodem vás také může zaskočit načervenalý výtok. Ale žádný strach, jedná se pouze o příznak uvolnění děložního čípku, který se pomalu začínat rozevírat a připravovat na porod.
  3. Náhlý nával energie. Pokud jste 9. měsíc těhotenství prožila spíše s opačnými pocity, určitě tuto nenadálou vlnu elánu zaznamenáte. Je způsobena adrenalinem, který je před porodem ve větší míře vylučován do krve, aby matku lépe připravil na náročný porod.
  4. Únik plodové vody. Může se jednat o náhlou událost, ale i o pozvolný únik tekutiny. V každém případě je to neklamný znak blížícího se porodu, protože protržením plodového vaku ztrácí miminko veškerou ochranu a je potřeba, aby se během pár hodin dostalo na svět.
  5. Pravidelné kontrakce. Z počátku se mohou projevovat jen jako tlak v oblasti bederní páteře a s postupem času získávají na síle a pravidelnosti. V poslední fázi porodu jsou pak velmi silné a v podstatě zajistí vypuzení miminka z dělohy.

Zdroj: livingandloving.co.za

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares