Jak dítě povzbudit ke spánku ve vlastní posteli? Nočním světýlkem!

Existuje jedna věc, po které rodiče malých dětí doslova touží, a tím je spánek. Jakmile se totiž člověk stane rodičem, i ti nejzkušenější vědí, že se mohou s osmihodinovým spánkem na čas rozloučit.

Batolata se v noci budí a vyžadují pozornost. Bojí se tmy a chtějí být ve vaší blízkosti. Život můžete ulehčit sobě i dětem, když jim na noc pořídíte tzv. noční světýlko.

Dříve se používala klasická lampička se žárovkou, ale věřte tomu, že to není totéž. Noční světýlko oproti lampě, svítí tlumeně a umožňuje dítěti rychleji a klidněji usnout.

Noční světýlko se stane nejlepším přítelem vašeho dítěte

A pro rodiče na oplátku jako pomocná ruka. Nicméně je potřeba podotknout, že noční světýlko by i tak mělo být používané jen před usnutím. Jedině tak zajistí kvalitní přísun melatoninu, který se spánkem úzce spolupracuje.

Je tedy lepší světýlko na noc zhasnout a podporovat tak zdravý spánek dítěte. V případě potřeby ho lze rozsvítit i během noci, ať už je to z důvodu, že dítě potřebuje na toaletu nebo je nemocné a chceme mu třeba změřit teplotu…

Jaké světýlko vybrat?

Je skvělé, když jde nastavit různou intenzitu světla, kdy se mění jas. Tlumené měkké světlo je před usnutím ideálním řešením. Některá světýlka je potřeba dát do elektřiny, ale plno z nich funguje i na baterky. Umístit se dají na zeď jako nástěnná světýlka nebo je můžete položit na noční stolek či kamkoliv jinam.

Jsou různá provedení

U těch nejpropracovanějších verzí se světlo po určité době samo vypne. Když tedy usnete s dítětem, máte jistotu, že po dvaceti minutách přestane svítit. Fungují také na dálkové ovládání a umožňují měnit barvy a poslouchat melodie.

Záleží na vás, čemu dáte přednost

Berte však v potaz, že děti mají rády poutavé věci. Noční světýlko v podobě fotbalového míče pro kluky a jednorožce pro holky jistě zaboduje.

Světýlka jsou i sofistikovaná – třeba pokryty „třpytkami“, které po zapnutí světla magicky září. Některá světýlka v sobě navíc kombinují zvuk a výstrahu času buzení. Projektorová světýlka zase dokážou do prostoru promítat různé ornamenty, např. hvězdnou oblohu.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares