Mango je pro děti chutným a výživným ovocem

Ovoce a zelenina jsou potraviny, které by neměly chybět v jídelníčku žádného člověka, zejména dětí. Látky, obsažení v ovoci a zelenině, jsou důležité pro jejich růst a správný vývoj.

Mango je šťavnaté tropické ovoce bohaté na živiny. Zralé mango má sladkou chuť a jemnou dužninu se sladkou vůní. Mango je také hypoalergenní a relativně snadno stravitelné, díky čemuž je mango pro kojence dobrou volbou. Ale i když se zdá, že mango poskytuje několik výhod, musíte znát správný věk a vhodné způsoby, jak jím krmit děti.

Kdy je vhodné dát dítěti poprvé mango?

Většina zdravých dětí může jíst zralé mango přibližně od šesti měsíců, kdy začnou jíst pevné látky. Zpočátku můžete podávat malé množství hladkého mangového pyré nebo kaše bez hrudek. Jakmile si dítě vyvine chuť a stravitelnost pro ovoce, můžete mangové pyré/kaši přidat k dalším potravinám, jako je banán nebo pyré/kaše z červené řepy, a připravit si tak všestrannou dětskou domácí výživu. Dětem starším devíti měsíců můžete podávat malé kousky manga nebo mleté mango v jogurtu.

Při kojení vedeném kojencem můžete miminkům dát na tenké plátky nakrájené mangové klínky (bez slupky), aby je držely a snědly. Protože mango bez slupky je kluzké, sledujte své dítě a pomozte mu samo se krmit, abyste snížili riziko udušení. Případně můžete odstranit všechnu dužinu (něco si nechat) a dát dětem mangové semínko/jádro, aby je drželo a cucalo.

Pozor na nezralé mango

Nezralé mango má ostrou, pikantní chuť a tvrdou texturu. Kromě toho je bohaté na škrob a pektin, které mohou narušit trávicí systém dítěte. Proto se obvykle nedoporučuje krmit děti nezralým mangem, které by jim zřejmě ani nechutnalo.

Mango má několik stovek odrůd. Každý druh manga má jinou chuť, texturu a nutriční složení. Mango je hydratační ovoce bohaté na životně důležité živiny a bioaktivní sloučeniny, které pomáhají miminku růst a zdravě se vyvíjet.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares