Kdy má vaše dítě chodit na nočník? Poradíme.

Jak poznáte, že je vaše dítě připraveno opustit plenku a začít se učit chodit na nočník? Existuje nějaká věková hranice?

Všímejte si hlavně následujících signálů, které vám mohou napovědět:

  • plenka je suchá po dobu 2-3 hodin – znamená to, že močový měchýř už je schopen tekutinu zadržovat
  • dítě si samo chce plenku sundávat
  • umí samo sedět na nočníku a zvlášť před koupáním se i samo vyčůrá
  • nočník ho zajímá a chce na něm sedět
  • samo si řekne, že má pokakanou plenku a chce ji vyměnit

Pokud se vám tyto znaky zdají povědomé a již nějaký čas je u svého dítěte pozorujete, pak není na co čekat. Především ho seznamte s nočníkem, umožněte mu si ho osahat a pochopit jeho funkci. Nechte dítě, aby si samo řeklo, kdy se mu chce na záchod.

Sledujte také pokroky. Dá se očekávat, že v prvních dnech se vám možná podaří dostat na nočník včas jen jednou, ale pokud bude na konci týdne úspěšnost již 50%, pak jste na dobré cestě. Vyjádřete dítěti pochvalu, když se samo snaží, a oceňte, když se skutečně podaří stihnout dostat se na nočník včas. Podporujte v dítěti pocit, že dělá něco skutečně správného a že se mu v tom daří.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares