Zpívejte svým dětem ještě když jsou v bříšku! Budou pak méně plakat

Nový výzkum provedený na univerzitě v Miláně naznačuje, že děti, kterým se během těhotenství zpívalo, po narození méně pláčou.

Okolo 170 těhotných žen bylo rozděleno do dvou skupin – jedna skupina maminek pravidelně zpívala svým dětem před i po jejich narození, druhá nikoliv. Zjistilo se, že novorozenci z první skupiny (tedy z té, kde maminka zpívaly) plakali až o 10% méně, než miminka ze skupiny druhé. Dokonce i děti, které trpěly kolikou, byly o poznání méně plačtivé.

Dalším zkoumaným faktorem byla také míra přilnutí matky k dítěti. Referenčním údajem byl koeficient určovaný na základě délky spánku, pláče a dalších faktorů. Zjistilo se, že míra přilnutí byla u “zpívajících maminek” vyšší.

“Maminky, které svým dětem zpívají, mohou nejen zlepšit a rozvíjet vzájemný vztah, ale také snížit míru dětského pláče a tím i svůj vlastní stres a vyčerpání”, potvrzují autoři výzkumu.

Zdroj: babylondon.co.uk

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares