4 způsoby, jak se bránit šikaně

Pokud máte dítě, které je náchylné k šikaně, buďte pozorní. Konec léta je tady a pro děti to znamená zpátky do školy.

První den školy je plný neznámého a děti si říkají: “Co třída, najdu si nové přátele? Co když mě každý bude nenávidět?”

Když se u vašich dětí začne zvyšovat úzkost, mnoho děti to začíná řešit šikanou rodičů. Vzhledem k tomu, že znepokojující den se blíží, mohou se dokonce proměnit v malé tyrany. Čím více jsou zranitelné a ztrácejí sebevědomí, tím více se mohou stát nevyrovnaní a nestabilní.

Děti, které týrají své rodiče, obvykle trpí vysokou mírou emocionálního stresu. Nejistota stoupá, jejich nálada je proměnlivá, takže jsou psychicky unavení a nedokážou kontrolovat své agresivní impulsy.

Když se blíží škola, tak napětí roste a děti často hledají způsob, jak by se zbavily stresu. A kdo je jejich oblíbený cíl? Uhodli jste, že jste to vy.

Ukážeme si tyto 4 kroky, jak zabránit školní šikaně

1. Zvyšte cvičení
Studie prokázaly, že kardio cvičení třikrát týdně snižuje úzkost až o 70 %. Pokud vaše dítě má za sebou léto, kdy nic nedělalo, přimějte ho, aby se začalo hýbat. Čím více se vybije prostřednictvím cvičení, tím méně se bude vybíjet na ostatních dětech.

2. Stabilizujte spánkový režim
Udělejte vše pro to, aby si vaše dítě po letních prázdninách zase opět zvyklo na pravidelný spánek přizpůsobený rozvrhu. Stačí to alespoň týden nebo dva týdny před začátkem školy, než začne škola.

3. Zmírněte obavy
Když se blíží první den školy, očekáváte náladovost a podrážděnost. Zachovejte si své vedoucí postavení, aby nenastaly nadměrně vyhrocené konflikty. Ukažte vaším dětem, že ho posloucháte a jste pozitivně naladěná. Zmírněte vaši konverzaci, abyste ukonejšila obavy, než abyste je naopak zvyšovala.

4. Připravte sama sebe
Byla ste připravena na dítě, tak teď připravte sama sebe. Dobrá péče o děti vyžaduje velkou dávku péče o sama sebe. Ujistěte se, že netrpíte vyhoření kvůli mateřství. Snažte se získat dostatek spánku. Vyrazte si se svými přáteli. Hned budete mít více trpělivosti a humoru. A pamatujte, že vaše dětí míří brzo do školy a brzy budete mít svůj život zpátky.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares