Jak si promluvit bez rozpaků se svou dcerou o její menstruaci

“Mým mottem je mluvit o menstruaci brzy a často,” řekl Bloom Parenting.com. “Měli byste přemýšlet o tom, jak bude probíhat konverzace s vaším dítětem.”

Tak jak brzy je příliš brzy? Bloom říká, že děti nejsou nikdy příliš mladé, na to, aby se začaly učit o jejich těle. Takže s malými dětmi, mluvte o tom, co je na jejich těle veřejné a co je soukromé Nakonec, váš dialog by se měl postupně vyvíjet a měli byste diskutovat o tom, jak se tělo vaší dcery změní, když dosáhne puberty.

“Učte je, že tyto rozhovory jsou přirozené,” říká.

Podle Bloom, je důležité zahájit tento dialog, než se vaše dcera začne vůbec vyvíjet nebo dostane její první menstruaci. A hned bude vědět, co očekávat a nebude mít z toho strach.
“Mluvte s nimi dříve, než si informace vyhledají na Googlu, když mají bez dozoru přístup k internetu a to buď prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače. Vaše děti mají několik otázek a udělají cokoliv, aby získaly odpovědi,” říká Bloom.

Klíčem k úspěchu je připomínat vašemu dítěti, že každá žena dostane menstruaci a, že je to úplně normální.

Samozřejmě, že bez ohledu na to, jak jí vysvětlíte všechny otázky, vaše dospívající dcera se může cítit stále nesvá. Dalším způsobem, jak se vyhnout vytváření nepříjemné vibrace není zahltit vaše dítě a snažit se řešit všechno, co se děje v pubertě najednou.

Hm, ale co když jste táta, jak si poradit s těmito rozhovory s dospívající dcerou?

“Nezapomeňte, je to o ní, ne o vás. Dejte jí najevo, že i když nemáte vlastní zkušenosti, znáte odpovědi,” radí Bloom.

Ona se snaží získat blízkou kamarádku nebo příbuzného a pomoc při zodpovídání dotazů, kteří slouží jako další zdroj, zejména proto, že je užitečné ukázat dospívajícím, jak se vlastně používají vložky a tampony.

Ať už jste máma nebo táta, faktem je, že komunikace mezi vámi a vaší dcerou znamená, že máte jistotu, že slyší o svém těle. Jistě, existuje internet a vrstevníci, ale váš hlas jí říká, že je silná a krásná, a že změny, které se v ní dějí, jsou přirozené a normální. Toto je základ pro její budoucnost.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares