Těhotenství po 40 má mnoho výhod, ale také nevýhod

Některé ženy dávají přednost plánování těhotenství ve věku 40 let. Mnohé z těchto žen se však obávají nepříznivých dopadů pozdního těhotenství na jejich zdraví a zdraví dítěte.

Pokud také plánujete otěhotnět ve 40, ale nejste si svým rozhodnutím jisti, měli byste pochopit, že s věkem vaše plodnost klesá. Po dosažení 40 let také kvalita vajec nezůstává stejná. To však neznamená, že otěhotnění je ve 40 letech nemožné.

Nevýhody otěhotnění po 40

S těhotenstvím po 40 jsou spojeny určité zdravotní a těhotenské komplikace. Pokud otěhotníte ve vyšším věku, je lepší zůstat ve zvýšené péči ve své citlivé fázi.

Nemoci

Když otěhotníte jako žena v pozdních 40 letech, zvyšuje se riziko, že budete trpět četnými zdravotními chorobami, mezi které patří těhotenská cukrovka, preeklampsie, abrupce placenty, vysoký krevní tlak a placenta praevia.

Těhotenské komplikace

S otěhotněním ve 40 letech je spojeno několik porodních komplikací, jako je císařský řez, nízká porodní váha dítěte, nevhodná poloha dítěte a předčasný porod.

Ve 40 letech se u vajíček pravděpodobně vyvine určitý chromozomální problém, který vede k potratu a nízké porodní hmotnosti dítěte.

Co snižuje plodnost s rostoucím věkem?

Většina žen nad 40 let trpí problémy souvisejícími s vajíčky, což je primární příčina neplodnosti. S vhodnou lékařskou léčbou a obnovením ovariálního cyklu se ženské reprodukční orgány u 40letých stanou dostatečně kompetentními k tomu, aby mohly zdravé těhotenství porodit. U žen ve věku 40 let navíc klesá hormonální sekrece. Normální proces ovulace se podstatně snižuje a faktor snižuje plodnost u starších žen.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares