Někdy vztah nebo manželství dospěje do bodu, kdy již není možnost dalšího společného soužití.
Pokud váš rozchod nebyl příliš ošklivý, mohli byste být přátelé, ale je také nutné nastavit zdravé hranice se svou bývalou partnerkou či partnerem. To je zvláště důležité, pokud jste oba po rozvodu v jiném vztahu. Dávejte si tedy pozor na tyto nezdravé hranice, které mohou zhoršit a zkomplikovat život oběma.
Sblížení během stávajících partnerských potíží
Během potíží mohla být vaše bývalá manželka nebo manžel vaším pilířem podpory a kontaktní osobou. Obrátit se na ně v nesnázích a požádat o jejich radu však jen zřídka dopadne dobře a věci se mohou ještě zhoršit. Svěřte se raději přátelům nebo rodině.
Své bývalé partnery nesledujte
Možná vás zajímá, jak vaše bývalá partnerka nebo partner žije bez vás, ale to není omluva, abyste je pronásledovali. Pronásledování může být cokoli, od dotazování na její osobní život od vašeho společného přítele nebo nadměrného zájmu o sledování jejich stavu na sociálních sítích či dokonce nelegální nabourání do účtů.
Mluvit o osobních věcech
Udržet dobré přátelství s bývalým partnerem je cílem mnoha lidí (někdy je to však nemožné) Nevyužívejte však tuto příležitost k probírání osobních záležitostí nebo vašeho současného vztahu. Neobracejte se na ně o radu, když se ve vašem vztahu něco pokazí, nebo s nimi nemluvte o svém sexuálním životě. Nechte si své záležitosti pro sebe a nepodporujte žádnou konverzaci týkající se vašeho nového vztahu. Takové chování je nezdravé.
Nemluvte špatně o svých bývalých partnerech
Vaše bývalá partnerka nebo partner se k vám možná choval špatně a udělala vám hrozné věci. To vám však nedává oprávnění mluvit o ní špatně se svými společnými přáteli nebo kolegy. Obviňování své bývalé partnerky z rozchodu a uchylování se k laciným osobním útokům po e-mailech nebo zprávách nevyléčí vaši bolest ani si nezískáte sympatie ostatních. Naopak vám to jen ztrpčí život a budete za hlupáka.