Milování je zdravé: uvolňuje oxytocin a endorfiny

Možná o tom tak nepřemýšlíte, ale láska a intimita s partnerem, může být jedině ku prospěchu, co se týče vašeho zdraví. Lékařské studie totiž potvrzují, že sex, snižuje stres, krevní tlak, posiluje pánevní dno u žen a u mužů je prevencí rakoviny prostaty.

Výzkum poukazuje také na lidi, kteří se nemilují – ti mají nejvyšší úroveň působení stresu! Milování prokazatelně zlepšuje také úzkost, která se při stresu dost často objevuje, takříkajíc ruku v ruce. S dostatečnou dávkou oxytocinu a endorfinu se budete cítit uvolnění a šťastní. Na škodu není ani objímání a držení rukou – tyto činnosti spouštějí, nejen vyplavování šťastných hormonů, ale dávají i pocit jistoty a spokojenosti.

Přirozené snížení krevního tlaku

Jestliže se pravidelně milujete, máte menší pravděpodobnost vzniku vysokého krevního tlaku. Při častém pohlavním styku jsou zaznamenány pozitivní účinky na diastolický krevní tlak. Další studie naznačují, že se snižuje i systolický tlak. U žen stačí jen objetí partnera a hned se jejich krevní tlak sníží, což je chrání před mnoha chronickými nemocemi.

Silnější pánevní svaly a lepší kontrola močového měchýře

To je zvláště důležité pro ženy. Nechcete trpět únikem moči kvůli slabému pánevnímu dnu, že? A s milováním cvičíte rovněž vaše pánevní svaly. Můžete zařadit i Kegelovy cviky.

Snižuje riziko rakoviny prostaty

Muži, kteří se milují vícekrát, než 21x za měsíc, nejsou tak ohroženi vznikem rakoviny prostaty. Studie také naznačila, že těm, kteří měli v mladistvém věku, pět nebo více ejakulací týdně, se podařilo snížit riziko vzniku rakoviny prostaty až o třetinu.

Jakkoli to může znít neromanticky, milování je formou kardiovaskulárního cvičení. 30 minut této příjemné aktivity (od začátku předehry až do konce) spaluje nejméně 85 – 250 kalorií. Posílíte také srdce a imunitu. Ještě potřebujete více důkazů na to, abyste se milovali pravidelně? Zlepší se vám i spánek.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares