Co je potřeba vědět o novorozenci

Už se nemůžete dočkat, až svoje miminko poprvé budete držet v náručí? Zjistěte, co můžete od novorozeněte očekávat… abyste pak nebyly trošku překvapeny.

Miminko může vypadat trochu… zvláštně

Všichni se vždycky nad malými miminky rozplývají jak jsou krásná, ale pravdou je, že je obvykle vidí až několik dní po porodu. Čerstvý novorozenec ale většinou není úplně přenádherný. Může být nafialovělý nebo naopak žlutý, mít opuchlé oči nebo lehce zmáčklou hlavičku. To vše se ale za pár dní spraví a bude připraveno přijímat komplimenty.

Spí, spí a zase spí

Jistě jste se těšila, jakou si s miminkem užijete zábavu a kolik věcí budete dělat. Pravdou ale je, že miminka prvních pár týdnů téměř pořád spí. Jen se najedí a zase usnou. Není to nic neobvyklého, jen prostě potřebují nabrat síly a připravit se na celý ten obrovský svět, který před nimi leží.

Nemusíte trčet doma

Možná máte dojem, že takovému křehoučkému stvoření může ublížit i lehký vánek. Ale sedět doma není ten nejlepší nápad. Samozřejmě záleží na ročním období a na doporučení lékaře, ale pokud je vše v pořádku, nebojte se i v prvních týdnech vyrážet na kratší procházky s kočárkem a postupně navykat miminko na nové zvuky, obrazy a vůně.

Měkké místo na hlavičce

Ačkoliv je to nejzranitelnější místo na dětském tělíčku, není třeba se ho přehnaně obávat. Klidně se ho můžete dotýkat nebo ho hladit. Jen jednoduše buďte opatrná a upozorněte na to všechny lidi, kteří miminko chovají. Ušetříte jim šok a sobě zbytečné starosti.

Zdroj: www.parents.com

 

Štítky: ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares