Jak vybrat domeček pro panenky?

Každá panenka musí mít svůj dům. Kde jinde by taky bydlela? Na posteli? Ve skříni? V krabici? To určitě ne. Vždyť vy taky máte svůj domov. A určitě ho musí mít i panenky. Taky jste se s tímhle argumentem už od svých dětí setkali?

Já teda ano. Když jsem dcerce řekla, že si má panenku uklidit do poličky se svými hračkami, hned mě „setřela“ tím, že já taky nebydlím v nějaké poličce. Na to, jak je malá, má pěknou vyřídilku. Nic nepomohly argumenty, že panence může dát židličku do té poličky, postýlku klidně taky. Museli jsme pořídit domeček pro panenky.

Myslela jsem si, že to bude raz dva. Prostě nějaký domeček vyberu a hotovo. Dcerka ale chtěla asistovat – a to bylo prostě peklo. Panenka totiž nepotřebuje jen domeček, ale i židličku, stoleček, skříň na oblečení, nádobí a tisíc dalších věcí. Jak tedy domeček vybrat, aby byl nejen podle dětských představ, ale taky podle těch rodičovských?

Na čem při výběru domečku pro panenky záleží?

Domeček pro panenky je docela fajn hračka. Poměrně dlouho vydrží, hned tak se neokouká, navíc si s ním děti dokážou hrát docela dlouhou dobu. Baví to nejen holčičky, ale i kluky.

Pro mladší děti domeček bez zbytečných detailů, pro ty větší dům se vším všudy

Stejně jako všechny hračky i domeček pro panenky, se kterým si budou hrát děti mladší tří let, podléhá přísnějším předpisům. Nesmí totiž obsahovat žádné malé částečky, které by dítě mohlo vdechnout, navíc musí být z materiálu certifikovaného pro děti do 3 let.

Starší děti ocení detaily, které i vyhledávají. Těm mladším je jedno, jestli v domečku bude vana a fén na vlasy, ti starší to ale vyžadují. Domeček pro panenku totiž musí být „stejný“ jako ten, ve kterém bydlíte vy.

Náš tip: Plánujete s domečkem jezdit i na dovolenou? Pak určitě oceníte skládací přenosný domeček.

Na materiálu záleží

Domečky pro panenky se vyrábí z různých materiálů. Často jde o plast nebo dřevo, méně často o textil.

  • Dřevěné domečky jsou odolné, nejsou ale tak propracované.
  • Plastové domečky pro panenky jsou propracované, lehké, ale snadno prasknou. Výhodou je, že domeček můžete omývat vodou a klidně ho přenesete z místa na místo.
  • Textilní domečky jsou skladné a měkké. Drobné doplňky dodají domečku na reálnosti.

Rozměry

Dítě si s domečkem bude hrát. Bude se nad něj sklánět, sedět u něj, vkládat do něj panenky. Výšce dítěte a jeho věku tak přizpůsobte i rozměry domečku.

Kvalita zpracování

Domečky pro panenky musí být stabilní a odolné. Nesmí se při hře jen tak převrhnout, ani zničit. Proto domeček podrobte zkoumání dřív, než ho dáte dětem na hraní. Podívejte se, zda není prasklý, má hladké hrany apod.

Pozor na velikost panenek

Při výběru domečku si nezapomeňte změřit panenky. Jak jinak by se v jednotlivých pokojíčcích mohly pohybovat? Bude se postavička vejít ke stolu nebo do vany? Pro nás dospělé detail, pro děti důležitá věc.

Náš tip: Můžete koupit i domeček pro konkrétní panenky, třeba Barbie, ty jsou občas dokonce součástí domečku.

Detaily jsou taky důležité

Na oknech by měly být záclony, aby se tam panenky cítily „jako doma“. V koupelně by měly mít ručník, na terase zábradlí a posezení. V kuchyni musí být dostatek nádobí, v obýváku jsou potřeba křesílka. Na stolečku nesmí chybět ubrus a květiny na stole.

Ne, tohle všechno jistě součástí domečku nebude. Když si to děti budou přát, snadno to zvládnete vyrobit nebo dokoupit. Nabídka hraček na internetu i v obchodech je široká, k domečkům jistě nějakou tu dodatečnou výbavu seženete.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares