Ranní nevolnosti jsou běžným příznakem těhotenství. Jak se jich zdravě zbavit?

Zvracení během těhotenství nejsou nic výjimečného a ačkoli se jim říká „ranní nevolnosti“, mohou se objevovat v průběhu celého dne i noci. Ve většině případů ranní nevolnosti odezní s příchodem druhého trimestru, ale není to pravidlem. Ať už jste v jakékoliv fázi těhotenství, existuje několik možností, jak se ranních nevolností zbavit nebo je alespoň zmírnit.

Zázvor

Tento aromatický kořen je oblíbený v čínské medicíně a je již dlouho známý pro své vlastnosti na uklidnění žaludku. Můžete pít zázvor v sodovce nebo čaji, jíst ho v bonbonech nebo sušenkách nebo cucat zázvorovou pastilku nebo lízátko.

Kyselé pamlsky

Pokud už je váš žaludek překyselený, měli byste opravdu konzumovat něco jiného kyselého? Ano. Zkuste cucat kyselé bonbóny, usrkávat citronovou vodu nebo dokonce jen přičichnout k něčemu kyselému.

Máta

Když budete jíst nebo žvýkat předměty s touto čerstvou příchutí, můžete se cítit uvolněněji a předejít nevolnosti. Jako bonus vám máta může osvěžit dech po nepříjemné ranní nevolnosti. I pouhá vůně máty vás dokáže povzbudit. Hoďte si do kapsy mátový balzám na rty nebo vyzkoušejte roller naplněný zředěným mátovým esenciálním olejem.

Studentská směs

Studentská směs je jednoduchá věc, kterou si můžete dát, když máte chuť, ale nemůžete sníst plnohodnotné jídlo. Když vyrazíte, mějte u sebe sáček: Kombinace ovoce, ořechů a polosladkých čokoládových lupínků zažene váš hlad, aniž by vás zatížila. Směs poskytuje nejen zdravé tuky, ale poskytuje vám jednoduchý způsob, jak splnit vaše denní potřeby příjmu bílkovin (těhotné potřebují alespoň 60 gramů denně).

Dostatek tekutin

Pokud často zvracíte, můžete upadnout do cyklu dehydratace. Zvyšte svůj obvyklý příjem tekutin a ujistěte se, že každý den dostáváte alespoň 10 plných sklenic něčeho k pití.

Pokud máte potíže s pitím dostatečného množství H₂O, střídejte kostky melounu a ledu. K udržení hydratace vám citronová kaše. Pro udržení rovnováhy elektrolytů můžete také vyzkoušet sportovní nápoje.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares