Druhé těhotenství – obavy a otázky

Jeden by si myslel, že podruhé už bude těhotenství hračka. Víte, co čekat, nic vás nemůže překvapit. Možná ne po stránce fyzické, ale vaše pocity vás překvapí určitě. Co druhorodičky nejčastěji trápí?

Nikdy nebudu schopná milovat další dítě stejně jako své první.

Hloubka lásky a náklonnosti, kterou ke svému miminku pociťujete je tak obrovská, že si jen stěží dokážete představit, že byste ji dokázala věnovat ještě někomu dalšímu. Ale buďte si jistá, že tak jako milujete první, budete milovat i každé další. Bude totiž jiné a právě díky této jedinečnosti ho budete milovat stejně a přesto jinak.

Co když mi novorozeně zabere všechnu pozornost a nebudu mít dost času věnovat se svému prvnímu dítěti?

Nejstarší děti prochází při narození sourozence těžké období. Najednou se musí dělit o pozornost, lásku, péči a dokonce i o hračky nebo jídlo. Je pravda, že novorozenec potřebuje prvních pár měsíců větší péči a váš prvorozený se tak oprávněně může cítit zanedbáván. Všechno ale doženete, nebojte. Jakmile se trochu vzpamatujete z porodu a z nové situace, kdy musíte pečovat o dvě děti, najdete si dostatek času a prostoru pro oba.

Nezvládnu to.

Pokud některá maminka tvrdí, že tento pocit nikdy neměla, tak jistojistě lže. Dvě děti znamenají dvojnásobně starostí, obav a času, ale také dvojnásob radosti, hrdosti a lásky. Později navíc zjistíte, že si sourozenci umí i navzájem pomáhat, zabavit se a vy tak paradoxně nemusíte být pořád ve střehu.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

 

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares