Chystáte se na umělé oplodnění? Přečtěte si, jak se na něj připravit

Bohužel ani umělé oplodnění není zárukou, že se vám zanedlouho zakulatí bříško a za devět měsíců přivedete na svět potomka. Jedním z faktorů, které úspěšnost početí touto cestou ovlivňují, patří stres. Pokud se vám ho podaří eliminovat, vaše šance se výrazně zvýší. A my jsme pro vás připravili několik zaručených tipů, jak toho docílit.

Úzkost, deprese, hněv, frustrace a další negativní pocity jsou při léčbě neplodnosti poměrně běžné. Někteří pacienti zároveň zažívají pocit izolace, nemohou usnout a nemají chuť k jídlu. Ale proč vlastně IVF vnímají jako stres?

Umělé oplodnění je komplexní proces, který spočívá v množství více či méně příjemných úkonů. V první fázi musí žena pomocí tablet a injekcí stimulovat vaječníky ke zvýšené produkci vajíček. Průběžně podstupuje ultrazvuková vyšetření. Následně odebrání vajíčka, a to při vědomí (nevyužije-li možnosti darování vajíček). Po umělém oplodnění v laboratoři se embryo zavádí do dělohy a následuje řada dalších kontrol.

Nejde sice o nic, co by žena nemohla vydržet, ale jde o stresovou záležitost. Tím spíš, jde-li o opakovanou snahu otěhotnět. A protože se odborníci shodují na negativním dopadu stresu na oplodnění, je vhodné používat následující techniky k jeho odbourání.

K základním opatřením, díky kterým minimalizujete stres, patří relaxace formou masáží, dechová cvičení, meditace, akupunktura, akupresura, ale také celková úprava životosprávy. Vyřadíte-li ze svého jídelníčku nezdravé potraviny, alkohol a kávu, předejdete nežádoucím výkyvům nálad.

Někdy není od věci ani podpůrná psychoterapie. Pohovor s odborníkem, se kterým si popovídáte o svých problémech, vás může uklidnit. Jakmile se dostatečně uvolníte a snížíte svalové napětí, vaše tělo bude na těhotenství mnohem lépe připraveno.

Štítky: ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares