Kojené děti mohou mít v dospělosti nižší riziko srdečních onemocnění

Kojení je spojeno s menší pravděpodobností trpění na záněty, které předpovídají právě v dospělosti riziko srdečního onemocnění.

Podle výzkumníků z Northwestern University může kojení chránit proti zánětům a srdečním onemocněním, kdy děti dosáhnou mladé dospělosti.

Výzkumníci hodnotí hladinu C-reaktivního proteinu (CRP), což je signálem zánětu a předpovídá zvýšené kardiovaskulární rizika v dospělosti,u téměř 7000 mladých a dospělých ve věku od 24 do 32. Zjistili, že hladina CRP je závislá na tom, jak dlouho bylo dítě kojeno. Výsledky odhalily další výhodu kojení: CRP hladina byla o 20 až 30 procent nižší u mladých a dospělých lidí, kteří byli kojené po dobu 3 až 12 měsíců jsou kojenci ve srovnání s těmi, kteří nebyli nikdy kojeny.

CRP je protein produkován v játrech, který se zvyšuje, když je v těle zánět. Vysoká hladina CRP mohou způsobit infekce a další nemoci, které by mohly vést i k infarktu a různým jiným problémům se srdcem.

Tato studie dále ukázala, že:
Nižší porodní váhy a kratší doba kojení předpovídala vyšší hladinu CRP u mladých i dospělých.
Výhody kojení jsou jasné, a Světová zdravotnická organizace ho popisuje jako “jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zajistit zdraví dětí a jejich přežití.” American Academy of Pediatrics doporučuje kojení po dobu prvních 12 měsících života kojence.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares