5 kroků k vytouženému dítěti!

Cítíte, že vám tikají biologické hodiny? Jste připravená přijmout zodpovědnost stát se rodičem? Tak následujte tyto kroky, které vás k vytouženému cíli dovedou jistě a co možná nejrychleji

1. Vysaďte včas antikoncepci

Brala jste pilulky už od střední? Tak si buďte jistá, že než se váš cyklus zase vrátí do přirozených kolejí, pár měsíců to zabere. Obvykle to trvá až půl roku, než se tělo vyčistí od zbytků hormonů a nastoupí na svůj vlastní režim.

2. Zjistěte své plodné dny

Pokud jste brala antikoncepci, bylo vše řízené automaticky a vy jste si o nic nemusela dělat starosti. Teď ale začíná obrat o 180 stupňů. Bude potřeba začít sledovat své tělo, zaznamenávat si jeho projevy a pečlivě počítat dny svého cyklu, abyste správně rozpoznala, kdy je největší šance na otěhotnění.

3. Mějte sex před ovulací

Zatímco spermie přežijí v těle ženy 2 – 3 dny, uvolněné vajíčko má životnost pouhých 12 – 24 hodin. Takže pokud se vám podaří mít sex před ovulací, zvyšujete své šance na otěhotnění.

4. Zapomeňte na lubrikant

Mezi lidmi stále panuje mýtus, že lubrikant pomáhá spermií dostat se k vajíčku rychleji. Opak je ale pravdou, lubrikant je především tvořen chemickými látkami, které spermiím vůbec neprospívají a naopak snižují jejich pohyblivost.

5. Orgasmus je důležitý, ale k miminku nepomůže

Určitě nechceme podceňovat důležitost vzájemného partnerského uspokojení. Nicméně, pokud se jedná přímo o případné těhotenství, orgasmus vám pravděpodobně nijak nepomůže. Někteří lidé se sice domnívají, že stahy pochvy během orgasmu pomáhají popostrčit spermie dopředu, ale pro tuto teorii neexistuje žádný vědecký důkaz.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares