Dostat se zpět od formy!

Často se v souvislosti s porodem hovoří pouze o tom, jak se dostat na původní váhu a jak co nejrychleji vyhladit známky těhotenství. Jistě, to je také důležité, ale o mnoho podstatnější je spíše své tělo pomalu regenerovat a respektovat jeho přirozené potřeby.

Navštivte fyzioterapeuta

V některých zemích je tato návštěva běžnou součástí poporodní péče, která je hrazena pojišťovnou. U nás tomu tak bohužel není, ale skutečně není od věci do tohoto trochu investovat. Celé těhotenství a porod je totiž pro vaše tělo stejnou zátěží jako jakákoliv jiná nemoc a potřebuje tedy stejnou péči. Zejména vaše záda nebo svaly pánevního dna potřebují regeneraci.

Málo a často

Nevrhejte se do cvičení po hlavě s vidinou rychlých výsledků. Naopak postupujte opatrně, sledujte reakce svého těla a při jakýchkoliv obtížích zvolněte nebo se poraďte s profesionálem. Přepálený začátek vám v ničem dobrou službu neudělá.

Nepřetěžujte břišní svaly

I když možná cítíte, že toto je oblast, kde musíte zapracovat nejvíc, je to také část těla, kterou můžete snadno přetížit a způsobit si zdravotní komplikace.

Cvičte ve skupině

Nic vás nebude motivovat víc než úsilí jiných lidí. Najděte si vhodnou skupinu, která je vedena zkušeným profesionálem. Pod jeho dohledem si jistě neublížíte a navíc se s ostatními maminkami můžete vzájemně podporovat a radovat se ze svých úspěchů.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

 

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares