4 způsoby, jak vám může těhotenský deník pomoci

Těhotenský deník je záznamem vašeho těhotenství. Nejčastěji ho vede matka nebo nastávající pár a někdy i nastávající otec. Těhotenské deníky mohou obsahovat fotografie, ultrazvuky, zdravotní záznamy, upomínkové předměty a také písemné záznamy myšlenek, emocí, obav a přání během těhotenství. Těhotenské deníky mají řadu účelů, mezi něž patří sloužit jako určitý druh zápisníku, zdravotní záznam anebo osobní vyprávění zážitku.

Je pro vás těhotenský deník ten pravý?

Rozhodnutí vést si těhotenský deník je osobní rozhodnutí. I když existuje mnoho pozitivních vlivů, nastávající rodiče už toho mají i tak hodně k zařizování. Nedělejte to kvůli matčině vině – přesvědčení, že musíte udělat všechno, abyste byli dobrou mámou. Dobrá máma je šťastná, zdravá máma. Pouze vy se můžete rozhodnout, zda by vedení těhotenského deníku přispělo nebo snížilo vaši pohodu.

Ztlumte perfekcionismus; nemusíte začít psát deník od okamžiku početí, aby byl váš deník smysluplný a hodnotný. Nastávající rodiče si mohou založit těhotenský deník kdykoli během těhotenství. Můžete se dokonce vrátit a vložit ultrazvukové snímky, zdravotní záznamy a upomínky z doby před založením deníku.

  1. Vytvoření upomínky. Deník je něco, co si vy, vaše dítě a dokonce i vaše rodina můžete užít pro další generace.
  2. Vedení důležitých lékařských a zdravotních záznamů. Záznamy mohou poskytnout užitečné informace pro budoucí těhotenství. Deník také slouží jako způsob, jak si všimnout jakýchkoli emočních, duševních nebo fyziologických změn během těhotenství. Díky tomu si můžete lépe uvědomovat nástup určitých příznaků, jako je deprese nebo úzkost.
  3. Mít zásuvku ke sdílení pocitů. Zapisování svých myšlenek, pocitů a obav může být katarzní… Možná je váš deník místem, kde zaznamenáváte zážitky, které nesdílíte s ostatními. Může být také psychologicky organizující, což vám pomůže získat vhled a jasno v tom, jak se vám daří.
  4. Pomůže vám připravit se na miminko. Mít deník vám dává určitou strukturu pro reflexi těhotenství, porodu a dítěte. Mnoho časopisů obsahuje kontrolní seznamy, které vám pomohou zůstat na cestě k příchodu vašeho milovaného děťátka.
Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares