Jak na zranění a nemoci?

Pokud jste rodičem, jste zároveň i kuchařem, holičem, řidičem, rádcem a podobně. Jednou z nejděsivějších rolí však je být vašemu dítěti i lékařem. Bohužel někdy se tomu nevyhneme, protože větší či menší zranění či nemoci potkají každé dítě několikrát. Jak si tedy nejlépe poradit při běžných problémech?

Zranění hlavy

Pozor, poranění hlavy mohou být velmi závažná. Proto je v žádném případě nepodceňujte a v případě jakýchkoliv pochybností raději vyhledejte lékaře. Vždy pozorně sledujte, zda se dítěti po úraze netočí hlava, nezvrací, nebo neomdlévá. Pozornost věnujte také přílišné ospalosti a malátnosti.

Alergie

Alergická reakce se většinou projevuje otoky, zčervenáním a potížemi s dýcháním. Pokud víte, že je vaše dítě alergické, okamžitě přivolejte lékařskou pomoc. Pokud o žádné alergii nevíte, nicméně zdá se vám reakce na podnět výrazná, opět neváhejte kontaktovat lékaře. Alergické reakce jsou totiž velice zrádné v tom, že propuknou velmi rychle a doslova v pár minutách se dítěti mohou v důsledku otoku ucpat dýchací cesty a máme tu vážný problém.

Krvácení z nosu

Zmáčkněte svému dítěti špičku nosu a předkloňte jej. Pokud krvácení nepřestane do 15 minut, vyhledejte lékařskou pomoc. Většinou se to však nestává, obvykle je příčinnou úder do nosu nebo do hlavy, případně i velké vzrušení.

Zlomenina

Zlomená kost někdy nemusí být ani tak moc bolestivá, ale jistým znakem je otok a neschopnost s postiženou částí pohnout. V každém případě navštivte nemocnici, nechte dítě vyšetřit a zrentgenovat a doktor pak rozhodne o dalším postupu. Dětem se většinou zlomené kosti hojí rychle a bezproblémově, takže nemusíte mít obavu.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares