5 tipů jak zvládnout nástrahy rodičovství

Rodičovství je bezpochyby stresující. Neustále být ve střehu, mít obavy, zda je vše v pořádku, bojovat s nedostatkem spánku… to vše se na nás podepisuje. Zkuste následujících 5 triků, jak se s rodičovskou zátěží vyrovnat cop nejlépe.

1. Nehledejte problémy

Neobávejte se, že každý pláč znamená velký problém. Novorozenci pláčou téměř při každé příležitosti – ať už je skutečně něco bolí nebo se jen prostě cítí sami. Miminka také dokáží vycítit vaši vlastní nepohodu a stres a reagují – jak jinak – pláčem.

2. Důvěřujte svému partnerovi

Pro novopečené maminky je někdy těžké vzdálit se od svého miminka co by jen na vteřinu. A už vůbec ne svěřit ho do péče někomu jinému! Naučte se v péči o dítě důvěřovat i svému partnerovi, případně rodičům či blízkým přátelům – budete mít více příležitostí k odpočinku a vaši blízcí takovou důvěru jistě nezklamou.

3. Věnujte se meditaci

Není to žádná věda – jednoduše na 15 minut denně úplně vypněte, zavřete oči, zhluboka dýchejte a představujte si, že jste na nějakém místě, kde je vám dobře a které vás uklidňuje. Relaxujte a na chvíli vypusťte všechny starosti. Uvidíte, že i pouhá čtvrthodinka udělá zázraky.

4. Setkávejte se s dalšími rodiči

Vyhledávejte příležitosti a místa, kde se můžete setkat s dalšími rodiči. Vy se nebudete cítit sama a pro vaše dítě je bohatý sociální kontakt také nezbytný. Uvidíte, že všechny problémy se budou zdát o dost lehčí, když je můžete s někým sdílet.

5. Užívejte si rodičovství

Poslední a vůbec nejdůležitější rada – užívejte si každou minutu s vaším miminkem. Rané dětství je nenahraditelný čas, na který budete později ještě ráda vzpomínat. Bavte se, podnikejte výlety, společně si hrajte a učte se. Uvidíte, jak vše půjde snáz.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares