Pečení s dětmi: vánoční sušenky

Při pečení cukroví si děti osvojují základní dovednosti. Při vykrajování cukrátek se učí tvary, válet, měřit, ale i počítat. Co s nimi ovšem péct, aby je to bavilo a nestrávili jste v kuchyni moc dlouhou dobu?

Připravte si s námi sušenky, které jsou hotové za pár minut. Potom si je už jen zbývá vychutnat se sklenicí čerstvého mléka nebo šálkem čaje.

O většinu se postará kuchyňský robot. Kvalitně zpracuje těsto a vy máte více času na tvoření. Pokud tomu tak není, je potřeba těsto kvalitně prohnětat.

Jaké sušenky jsou super rychlé a chutné?

Základní těsto:

  • 1/2 kostky povoleného změklého másla
  • 1/2 hrnku moučkového cukru
  • 1/2 lžičky vanilkového extraktu
  • 1 vejce pokojové teploty
  • 2 hrnky hladké mouky
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 1 lžíce mléka

Postup:

Předehřejte troubu na 180°C. 2 plechy vyložte pečicím papírem. Elektrickým mixérem ušlehejte v misce máslo, cukr a vanilku, dokud nedosáhnete bledé barvy a krémové konzistence.

Přidejte vejce a míchejte, dokud se vše dobře nespojí. K máslové směsi prosijte mouku a prášek do pečiva. Přilijte mléko a opět míchejte. Můžete vsypat i kousky čokolády.

Lžící nabírejte kopečky tekuté směsi do vrchovata a následně položte na plech a vytvarujte do kuličky. Poklaďte jimi plechy a sušenky lehce zploštěte rukou, aby byly placatější.

Pečte 15 – 18 minut. Po deseti minutách vyjměte z trouby první plech, pokud budou sušenky již světle hnědé. Když ne, nechte tedy čtvrt hodiny nebo o chlup déle, jak je uvedeno. Sušenky nechte na plechu 5 minut vychladnout.

Jak dodat sušenkám punc jedinečnosti?

Ozvláštní je netradiční mango

Mangová poleva a duhové posypy promění sušenky v sen každého dítěte. Experimentovat se dá nejen s vlastními příchutěmi, ale i tvary…zdobení se tak stane zábavou! Speciální sušenky na příležitost jako jsou vánoční svátky jsou ideální. Uvidíte, jak rychle vám zmizí z vašeho stolu!

Potřebnou vlákninu dodá pár hrstiček ovesných vloček, kaloricky vydatnější pak budou sušenky s arašídovým máslem nebo jen posypané moučkovým cukrem.

Variací je nespočet, tak zkoušejte sami a bavte se u toho. Můžete si s dětmi udělat i soutěž o nejnápaditější sušenky! Zapojit se může celá rodina.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares