Potraviny s omlazujícím efektem pro pokožku – 2. díl

Chcete si udržet mladistvý vzhled vaší pokožky? Pak není nic snazšího, než se začíst do následujících řádků. V prvním díle jste se už nějaké suroviny dozvěděli, tak pojďme s chutí pokračovat.

Ořechy, mandle, dýňová semínka

Vše je opět výtečným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které rovněž snižují záněty a otoky. Hrnek vlašských ořechů vám poskytne až 95% vašich denních potřeb na omega-3 mastné kyseliny. Vitamíny ze skupiny B ve vlašských ořeších vám pomohou zvládnout stres, stabilizovat náladu a omezit tvorbu vrásek.

Mandle a dýňová semínka jsou výborným zdrojem vitamínu E, který napravuje pokožku a působí jako silný antioxidant. Ořechy jsou také dobrým zdrojem vlákniny – toxiny a další odpady jsou vylučovány z těla ven. Ořechy obsahují selen, který podle jedné studie z roku 2003 chrání pokožku před oxidačním poškozením. Vyšší hladina selenu v pokožce může eliminovat vznik tmavých skvrn.

Brazilské a makadamiové ořechy jsou bohaté na selen – hrstka těchto ořechů je účinným občerstvením proti stárnutí.

Rajčata

Rajčata vlastní hlavně vitamín C a A, také lykopen a fytochemikálie. Snižují riziko rakoviny a díky nim má pokožka zdravý vzhled. Lykopen je totiž antioxidant, který zabraňuje stárnutí. Ač je to k nevíře, pro kůži jsou lepší vařená rajčata, než čerstvá.

Avokádo

Avokádo má vysoký obsah minerálů a je tu glutathion, což je silný antioxidant. Avokádo předchází projevům předčasného stárnutí – éterické oleje pokožku vyživují a dodávají jí potřebnou vlhkost. Mimo jiné je tu také kyselina olejová a vitamíny C a E. Také niacin se podílí na rychlejší regeneraci pokožky, která tolik nestárne.

Borůvky

Tyto sladce chutnající bobule jsou proti stárnutí pokožky ideální. Obsahují pycnogenol bojující proti volným radikálům, jedná se o antioxidant. A jak známo, volné radikály úzce se stárnutím korespondují. Vytváříme si je stresem, znečištěním životního prostředí a poškozením sluncem. Podíl vitamínu C udrží v pokožce potřebný kolagen – ten je výborný na pevnou, napnutou a tonizovanou pokožku.

Česnek

Česnek podporuje krevní oběh a vlastní detoxikační účinky na tělo. Dalo by se říci, že čistí krev a eliminuje toxiny. Navíc vitamín C a síra jsou dva prvky, které zpomalují stárnutí pokožky. Selen zase zabraňuje oxidačnímu poškození pokožky.  

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares