Zlatá pravidla, jak být šťastná žena v domácnosti

Pro všechny maminky, které jsou doma, je právě tohle období to, které jí může naplňovat štěstím jen zdánlivě. Je ovšem na čase být na svou práci v domácnosti hrdá a nenechat se zastrašit řečmi, že jste v podstatě na „dovolené“. Vy moc dobře víte, že práce kolem dítěte a domácnosti je náročná.

Na dnešní ženy je navíc vyvíjen tlak a aby to všechno zvládly, něco musí jít chvíli stranou. Ať je to kariéra nebo manželství, nemůžete zvládat všechny role na 100%. Přesto všechno je potřeba udržet manželství tzv. naživu. Rodinný život by měl být plynulý. Neodhánějte od sebe partnera a promluvte si s ním o tom, jaké jsou vaše pocity. Svěřte se třeba i s tím, že teď na sex nemáte myšlenky.

Negativní uvažování lidí

Proč si někteří lidé myslí, že žena v domácnosti tráví většinu času doma na pohovce a sleduje televizi? K tomu má na sobě tepláky a jí čokoládu. Je to klišé, nemyslíte? K tomu, abyste se cítila dobře doma, potřebujete od ostatních respekt a uznání.

Co v takovém případě dělat, když jste doma?

Rozhodně se nelitujte. Buďte ráda, že se o své děti můžete starat a nestěžujte si. Většina matek je na stejné lodi. Mají stejný cíl, a tím je, že chtějí pro své děti, jen to nejlepší. Buďte na sebe hrdá, protože vychovávat děti je mnohem těžší, než splnit nějaký pracovní úkol.

Také vám nesmí chybět síla, sebevědomí a současně obětavost. Některé ženy nedokážou být na plný úvazek jako máma, tak utíkají do zaměstnání. Je důležité si uvědomit, že jste se rozhodli mít s partnerem dítě, takže za to teď nesete plnou odpovědnost a je nezbytné ho i vychovávat. A nezapomeňte na to, že i při mateřství byste měla být krásná. Nestíháte se namalovat? Dejte si alespoň lesk na rty a doplňujte šatník novými kousky.

Vytvářejte pro děti a rodinu hezké prostředí nutné k růstu. Nemusíte mít denně čistou podlahu, ale mějte na paměti, že vzpomínek na společně strávené chvíle jsou k nezaplacení. A další věc je ta, že je lepší koupit levnější oblečení, než hotové pokrmy. Najděte si nové přátelé v okruhu matek, jistě vám rády pomohou. Dělejte, co vás baví, budete šťastnější. Ať už je to čtení knihy nebo relaxační koupel, je to jedno. Pokud vás přece jen přepadne zoufalství, podívejte se v noci na své děti, jak klidně spí a zase budete veselá.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares