Jak hubnout moderně?

Zdravý životní styl

Patříte mezi jedince, které trápí nějaké to kilo navíc? Hledáte způsob, jak zhubnout trvale, bez jojo efektu? Máme pro vás tip, jak hubnout moderně.

Ze všech stran na naše smysly útočí fotky modelek s dokonalým tělem bez jediného špíčku. Pak stačí jedna nevhodná poznámka a hlavou se nám začnou honit myšlenky o nedokonalosti sebe sama. Silné ruce, tlustá stehna, velké bříško. Co s tím?

Zbavte se přebytečných kil

Kdo opravdu má nějaká ta kila navíc, měl by se nejprve zamyslet nad svým životním stylem. Jíte zdravou a kvalitní stravu bohatou na všechny potřebné vitamíny a minerály? Máte dostatek pohybu? Dodržujete pitný režim? Vhodné stravovací návyky, dostatek pohybu a zdravá mysl jsou totiž základem úspěchu.

Jezte často a malé porce

Dát si 5x denně menší porci jídla je pro tělo mnohem lepší než jíst třikrát denně velkou porci. Snažte se také nejíst pozdě večer.

Dejte si pozor na to, co jíte

Do jídelníčku zařaďte dostatek zeleniny, místo sušenky nebo čokolády si dejte radši ovoce. Jezte potraviny bohaté na vlákninu, která vás zasytí na delší dobu.

Víte, že vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou? Pro redukci hmotnosti je důležitá hlavně ta rozpustná. Váže na sebe totiž vodu, změkčuje stolici, váže na sebe škodlivé látky a zpomaluje průchod obsahu žaludku a střev. Díky tomu se živiny, které tělu dodáváte lépe vstřebají a budou dostupné po delší dobu. Doporučená denní dávka vlákniny u dospělého člověka je 25-35 g.

Začněte se hýbat

Pohyb vám pročistí mysl, rozproudí v těle krev a vy se budete cítit mnohem líp. Nemusíte hned chodit do fitness centra. Stačí jít svižnou chůzí do obchodu, seběhnout schody místo jízdy výtahem. Každý krok se počítá, časem možná dojde i na to fitko. Tělo si na fyzickou aktivitu zvykne a začne ji vyžadovat.

Pijte dostatek tekutin

Bez nich bude organismus dehydrovaný a nebude se zbavovat odpadních látek. Vy budete unavení, pleť zašedlá, nálada na bodu mrazu. Navíc vás může i bolet hlava. Dodržujte pitný režim, váha půjde dolů snadněji.

Pečlivě žvýkejte

Na jídlo si vyhraďte čas. Nepospíchejte, vychutnávejte si ho. Každé sousto pořádně rozžvýkejte.

Čtěte také: Co je bezsacharidová dieta? Jaký je rozdíl mezi ní, low-carb stravou a ketodietou?

Na hubnutí má vliv i dostatek spánku

Koho by to napadlo? Unavené tělo totiž volá po energii a tím i po dávce cukrů. Spánek nešiďte, v ložnici nastolte optimální podmínky pro zdravý a kvalitní spánek.

Náš tip: Pohlídejte si teplotu v ložnici. Když tam bude teplo, váš spánek bude neklidný. Naopak chladný vzduch zlepší kvalitu spánku, navíc zrychlí metabolismus.

Komerční sdělení

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares