Co jíst během kojení?

Kojení je nádherná, ale také náročná a vyčerpávající zkušenost. Více než kdy jindy je však důležité co a jak často jíte, protože vaše strava se přímo projeví na kvalitě vašeho mateřského mléka.

Během kojení je třeba pamatovat na to, že část přijaté energie se prostřednictvím mateřského mléka předává dítěti, a proto není divu, že se často cítíte velmi unavené. Je tedy důležité vyhnout se jídlům, která rychle zvyšují hladinu cukru v krvi. Naopak je potřeba zásobit se během celého dne dostatkem malých svačinek, které vám budou zajišťovat pravidelný a stabilní příjem energie bez výraznějších výkyvů. Nikdy by se nemělo stávat, že budete delší dobu hladovět.

Zajímavé také je, že tím, co konzumujete, můžete do značné míry ovlivnit chuť i vůni vašeho mateřského mléka. Tak vlastně vašemu dítěti umožňujete ochutnat množství chuťových variací ještě dříve, než samo začne jíst, a zabránit do budoucna jeho možné vybíravosti v jídle.

Zdroj: babylondon.co.uk

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares