Možnosti dnešního žehlení: keramika versus nerez ocel, co je lepší?

I když se poslední dobou zdá, že žehlení vyšlo z módy, i žehličky udržují stále svůj trend. Hodně lidí začalo používat sušičky a prádlo tak pomocí programu „rovnou na sebe“ nemusí následovně žehlit.

Sušičky tak částečně převzaly úlohu za klasické žehlení, jelikož je to pro mnohé z nás pohodlnější.

Nejdůležitějším prvkem žehličky na prádlo je žehlící plocha. Dnes se na ně běžně používají dva materiály – nerezová ocel a keramika. Která má lepší výkon? Jaká bude nejvíce odpovídat vašim představám?

Nerezová ocel

Nerezová ocel vyrobená z chromu je nekorozivní a tepelně odolná. Velmi snadno se čistí. Můžete ji jednoduše otřít čistým hadříkem, abyste odstranili veškeré nečistoty. Při vyšším nastavení se však může na oděv lepit a roztavit i obtisky.

Keramika

Keramické žehlicí plochy jsou ve skutečnosti spíše keramicky potažené, než celoplošně využité tímto materiálem. celou deskou vyrobenou z materiálu. Jsou o něco méně tradiční, než nerezová ocel, ale fungují stejně dobře.

Jsou odolné a vlastní rovnoměrné rozložení tepla. Hlavní výhodou keramických žehliček je jejich tendence eliminovat statiku i při vysokých teplotách.

Samozřejmě tam, kde jsou klady, existují i zápory. Pokud si vyberete žehličku s keramickou žehlicí plochou, dávejte pozor na loupání keramického povlaku, časem se opotřebuje.

Časté žehlení

Pokud žehlíte oblečení několikrát týdně, budete jistě chtít lehkou žehličku s nepřilnavou žehlicí plochou. Vyberte si zařízení s keramickou deskou se širokou škálou nastavení teploty na suchu a na páře – tak dosáhnete nej výsledků.

Syntetika a přírodní vlákna

Pokud žehlíte syntetiku a látky se spandexem, bude pro vás ideálnější keramická žehlička. Keramika se na tyto látky nelepí.

Žehlení přírodních vláken, např. bavlna, hedvábí, vlna a len, využijete maximální výkonnost páry ze žehlicí plochy z nerezové oceli. Kov funguje lépe, než keramika, když tlačí do ostrých záhybů na rukávech a nohavicích kalhot.

Keramické žehlicí plochy mohou zachytit barvu z přírodních vláken a postupem času ztmavnou, ale nerezová ocel těmto skvrnám odolává.

Ať už si vyberete jakoukoliv žehličku, přečtěte si pokyny výrobce týkající se správné péče, aby vaše žehlička stala dlouhou životnou a také produktivním článkem vaší domácnosti.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares