Jak naučit děti cizí jazyk pomocí aktivit

Mluvit cizím jazykem je tak cenná dovednost. Lidé, kteří mluví více než jedním jazykem, se mohou snažit profesně i osobně. To je důvod, proč by se děti měly začít učit jiný jazyk, než je jejich rodný jazyk, již v nejranější fázi svého dětství. Navíc, když jsou mladší, mají schopnost osvojit si jazyk rychleji a snadněji než v pozdějších letech.

Paměťové hry

Paměťové hry jsou u dětí oblíbené, zvláště když se hrají ve větších skupinách. A jsou skvělé i pro výuku jazyků. Skvělou alternativou je pexeso nebo hra na obchod.

Příběh k určitému obrázku

Děti mají bujnou fantazii. Použijte ji k produktivnímu a zábavnému učení jazyků prostřednictvím obrázkového vyprávění.

Vše, co potřebujete, je pár obrázků nebo ilustrací, které dětem ukážete. Poté je požádejte, aby vymysleli příběh za obrázky.

Dejte jim například portrét starého muže, který se dívá na oblohu, a nechte je vymyslet jeho životní příběh. Je to zábavné, kreativní a podpoří jejich proces učení se jazykům.

Hra „dotkni se“

Hra je určena především pro stydlivé studenty, kteří potřebují trochu více času na odpočinek, když mluví cizím jazykem.

Hra je jednoduchá. Učitel nebo rodič aktivity dává příkazy například v angličtině. Příkaz je pro studenta, aby našel a dotkl se něčeho s určitou charakteristikou. Zde je několik příkladů:

  • Dotkněte se něčeho rezavého.
  • Dotkněte se něčeho studeného.
  • Dotkněte se něčeho ze dřeva.

Studenti potřebují vyhledat nejbližší předmět s takovými vlastnostmi a dotknout se ho. Navíc, pokud si nejsou jisti, co příkaz znamená, mohou se rozhlédnout a zjistit, čeho se ostatní dotýkají.

Hra s pokrývkou hlavy

Je to opravdu zábavná hra, kterou děti milují. Stačí k tomu tolik různých klobouků, kolik najdete. Dejte každému dítěti jeden klobouk a požádejte ho, aby se chovalo jako osoba, která takový klobouk s největší pravděpodobností nosí.

Student si například oblékne starou ošuntělou zimní čepici. Začnou se tedy chovat jako stará dáma, která pomalu chodí chladným zimním dnem a říká: „Za mých časů bývaly zimy mnohem horší!“  

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares