Termo prádlo pro děti

Když děti na zimu správně neobléknete, v nejlepším případě budou nevrlé, ale v tom horším i nemocné. Tradiční způsob, který se nabízí je určitě huňatý svetr a kamaše, ale těmto dobám již dávno odzvonilo. Navíc „kousavé“ svetry a ještě k tomu roláky, nikdo neměl v dětství rád. Tak proč by takto měly trpět i naše děti?

Možnosti jsou dnes úplně jinde a nabízí je hlavně termo prádlo z merino vlny. Udržuje přirozené tělesné teplo, přilne na pokožku, ale dítě se nepotí. Rozhodně však není dobré dát dítěti na hory stejné prádlo, jako na pobíhání na zahradu.

Termo prádlo navržené tak, aby bylo zážitkem

Důležité je vybírat s ohledem na to, aby prádlo neobsahovalo umělé vrstvy, a když, tak jen svrchní vrstvu, která nepřichází do přímého kontaktu s pokožkou. Přírodní struktury jsou jednak příjemnější na tělo, ale také vzdušnější. Rozhodující je, aby se dítě cítilo jako v bavlnce a současně ho nikde nic neškrtilo.

Výhoda termo prádla je fakt, že je tenké, přesto hřejivé. Dítě tak není nabalené jako sněhulák a dovoluje mu to se přirozeně hýbat. Některé oblečení má na sobě vrstvu 100% polyesteru, a to z důvodu odvádění vlhkosti. Antimikrobiální vrstvy navíc zabraňují i zápachu. Kombinací je nesčetně moc, osvědčila se také vlna (teplo) a hedvábí (měkkost). Otázkou je i praní, které je v tomto případě šetrnější, např. 30 stupňový program na vlněné oblečení.

Přece jen by mělo jít v první řadě o funkčnost, než design

A termo prádlo se vyrábí na účel, ne na okrasu, takže tu nehledejme něco, co tu je zbytečné. Nosí se pod oblečením, takže nejsou nutné ozdobné variace, ty by jen překážely. Hlavně musí jít triko dobře zastrčit do kalhot, atp. A merino vlna má opravdu širokospektré použití a vyrábí se z ní i doplňky, např. nákrčníky.

Merino vlna totiž nesvrbí a je poddajná, takže nevadí nikomu, ani na čele nebo krku. Žebrované úplety jsou top, protože jsou velmi pružné. Neomezují ve svobodném pohybu. Ekologické a šetrné prádlo z merina vlastní certifikát spojený s ekoznačkami bez barviv a chemikálií.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares