Letní exfoliátory na zjemnění pleti

Mastí se vám v létě pleť? Zbavte se nečistot a špíny, omezíte tím tvorbu akné a výsledkem bude krásně čistá a zářivá pokožka.

Každodenní život ženy spočívá zřejmě v tom, že se líčí

Make-up však může narušit strukturu pleti a ve výsledku ucpat i póry. V létě se navíc více potíme, takže má pleť i sklon k podráždění a citlivosti. Tím pádem nemusí fungovat exfoliátor, který jste používala doposud. Bude to chtít něco velmi jemného a šetrného.

Bylinky a další přísady jsou k tomu ideální, je to např. oves, aktivní uhlí, cukr, jíly – kaolin a bentonit, okvětní lístky měsíčku, růže, heřmánek, rýžová mouka, kakaový či expresso prášek, kokosovou drť nebo zelený čaj. Ze spíže pak můžete vytáhnout také prášek do pečiva.

Všechny tyto ingredience přistupují velmi šetrně k pokožce.

Obecné informace a zásady v péči

Oves je dobré předem namočit.

Okvětní lístky měsíčku si uchovávají krásnou žlutou až oranžovou barvu. Jsou jemným exfoliátorem a mají léčivou schopnost.

Aktivní uhlí není tak drsné a je vhodné pro citlivou pleť.

Hnědý nebo bílý cukr přistupuje k pokožce trochu jinak, než solné peelingy. Jsou daleko měkčí struktury.

Jíl – od kaolinu až po bentonit, poskytují jemnou čisticí sílu.

Heřmánkový květový prášek je jemný a uklidňující.

Rýžová mouka je pro většinu lidí hypoalergenní.

Kakaový prášek poskytuje antioxidanty i jemné čištění.

Listy zeleného čaje jsou mnohem šetrnějším exfoliátorem, než jiné rostlinné látky. Také poskytují antioxidanty.

Okvětní lístky růží mohou pomoci změkčit pokožku.

Espresso prášek má menší částice, než běžná kávová sedlina a mohou pokožce nabídnout kofein. Kofein aplikovaný zvenčí může zabránit předčasnému stárnutí pokožky.

Jedlá soda vytahuje z pokožky toxiny. Smíchejte ji se slunečnicovým nebo světlicovým olejem, abyste podpořili celý očistný proces.

Kokosový olej je v péči o pokožku velice známý a stále dobře působící prostředek poskytující kůži vlhkost a potřebnou hydrataci.

Tip na závěr:

Na odlíčení lze také používat jemnou flanelovou tkaninu. I když to není přísada, bavlněný flanel je měkký a učiní s pokožkou hotové zázraky. Svůj oblíbený čistící prostředek naneste na kousek flanelu a jemně si otřete pleť.

Peelingy odstraňujte vlažnou vodou a nevyvíjejte příliš velký tlak. Pokožka by mohla zčervenat a být náchylná k potenciálnímu poškození.

Štítky: , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares